iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bilgisayar teknolojisinin gelişimi beraberinde büyük bir akıllı telefon pazarının oluşumunu beraberinde getirdi. Birçok marka bu pazardan büyük bir pay alma mücadelesi içerisine girdiler.

Bazı markalar kalite de kararlılık göstererek dünya çapında ün saldılar. Apple bu markaların başını çekiyor denebilir. Öyle ki Apple’nin iPhone marka akıllı telefonları dünya çapında çok büyük satış performansı gösterdi.

Dünya genelinde yakalanan bu satış değerleri ülkemizde de çok büyük bir ivme yakaladı. Şu anda birçoğumuzun elinde düşüremediği gözü gibi baktığı iPhone marka akıllı cep telefonların ikinci el piyasada çokça rastlanması da kaçınılma oldu. Kimimizin maddi imkan yetersizliğinden kimimizin ise bir dost tavsiyesi ile aldığımız ikinci el iPhone marka akıllı cep telefonları hakkında yeterli bilgiye sahip olamıyoruz.

İkinci el olarak satın aldığımız bu telefon hakkında gerekli bilgilendirme satıcılar tarafında yapılsa da bize verilen bilginin yanlış veya eksik olma ihtimali her zaman var.

Dolayısıyla iPhone marka piyasa değeri kolay kolay düşmeyen hatta zaman zaman yükselen ikinci el iPhone cep telefonlarının fiyatları piyasadaki diğer telefon markalarına kıyasla biraz daha yüksek. Kimse yüksek paralar ödeyerek satın aldığı bir ürünün bilinmedik bir hata veya arızasının olmasını istemez. Çünkü böyle bir cihaz zamanla bir yerden patlak verecek ve zaten büyük paralar ödeyerek satın aldığımız ürünün, onarımı için, tekrar büyük paralar ödeyerek tamir ettirmek zorunda kalacak veya cihaz tamamen kullanılamaz duruma gelecektir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için iPhone marka akıllı cep telefonlarının iPhone Garanti Sorgulama nasıl yapılır sizlere anlatacağız.

  1. İlk adımda arama motoruna “Apple Servis ve Destek” yazarak aratmak.
  2. İkinci adımda Apple’ın kendi destek sayfasına giriyoruz.
  3. “Servis ve Destek Kapsamını Kontrol Edin” kısmına sizden istenen bilgileri girin.
İLGİLİ İÇERİK:  Dünyanın En Popüler 10 Programlama Dili Belli Oldu

Gerekli olan tüm bilgileri girdikten sonra cihazınız hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgilere erişim sağlanacaktır.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu