Google Yeni Algoritma Değişikliğine Gitti

Google, orijinal haber kaynaklarını öne çıkaracak yeni bir algoritma değişikliğini kullanıma sundu. Bu algoritma değişikliği daha çok içerik üreticilerini ilgilendiriyor.

Google, özgün gazeteciliğe daha çok önem vermek ve desteklemek istiyor. Bundan böyle orijinal haber içerikleri, arama motorunda daha üst sıralarda yer alacak.

Yapılan yeni değişiklikle beraber bir haberi ilk giren site daha üstte görünecek. Bugüne kadar geçerli olan düzenlemede hiti daha fazla olan site bir içeriği sonradan girse bile ilk giren ama hiti daha az olan siteden yukarıda görünüyordu. Bu da bir nevi haksız rekabete yol açıyordu.

Google Yeni Algoritma Değişikliğine Gitti

Google’dan yeni algoritma değişikliği

Yani bir web sitesi içerik üretiyor ve çalıntı bir içerik ise Google’da eskisi gibi popülerliğe göre değil özgünlük potansiyeline göre sıralamada yer alacak demek. Google üzerinde emek harcanan ve uzun zamana gerektiren orijinal haber içeriklerini tespit edip arama listesinde üst sıralara çıkaracak ve daha uzun süre görülmesini sağlayacak.

Google News başkanı; “Şirket araştırmacı gazeteciliği desteklemek istiyor ve insanların yetkin haberciliğe erişimine yardım etmek istiyor.” diye konuştu.

Son olarak Google yaptığı bu değişiklikle birlikte artık orijinal ve özgün içeriklere önem veriyor diyebiliriz. Özgün içerik üreten siteleri daha yukarıda göstereceğini belirtiyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Instagram'dan YouTube'a Rakip Yeni Uygulama: IGTV
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu