Google Verileri, Koronavirüse Rağmen Park Ziyaretlerinin Arttığını Gösteriyor

Google’dan yapılan etkinlik verilerine göre, park ziyaretleri geçen hafta sonu iki hafta öncesine göre arttı.

Genel olarak, İngiltere raporu, geçen hafta sonu sıcak havalarda park ziyaretlerinin artmasına rağmen, karantinadan önceki hayata kıyasla çok daha az insanın dışarı çıktığını gösteriyor.

Teknoloji devi, pandemi sırasında 131 ülkede faaliyet gösteren ikinci rapor kümesini yayınladı. Ayrıca ulaşım merkezlerinin ve gıda mağazalarının kullanımında bir artış olmuştur.

Google, Konum Geçmişi izlemeyi seçen kişilerden konum verileri topluyor. Meşgul alanların yılın başlarındaki bir döneme kıyasla ne kadar yoğun olduğunu gösteren raporlar üretmek için bunu kullanıyor.

Veriler, belirli bireylerin davranışlarını değil, yalnızca toplam etkinliklerini gösterir. Ancak, Birleşik Krallık’ta ilçe bazında belirli bölgeler için sorunlar sunmaktadır.

İki hafta önceki veriler, parklar, halk plajları ve bahçeler gibi yerlere ziyaretlerin kilitlenmeden önceki hayata göre %52 azaldığını gösteriyor. Ancak geçen hafta sonu, bu rakam %29 idi. Güneşli havanın insanları cezbedeceği konusunda endişeler vardı ve geçen hafta sonu birkaç park kapatıldı.

Google Verileri, Koronavirüse Rağmen Park Ziyaretlerinin Arttığını Gösteriyor

Google bu verileri nasıl topluyor?

Rapor, Google hesaplarında Konum Geçmişi izlemeyi etkinleştirmiş kişilerin verilerini kullanır. Google, konum verilerini akıllı telefonlarından toplar. Normalde bu, mağazaların ve diğer turistik yerlerin ne kadar yoğun olduğu ve önünüzdeki yolda trafik olup olmadığı hakkında tavsiyelerde bulunur.

Bu durumda, bilgileri kilitlemeden önceki hayata kıyasla meşgul yerlerin ne kadar olduğunu ölçmek için kullanır.

Kilitlemeden önceki yaşam için temel olarak 3 Ocak ve 6 Şubat 2020 arasındaki beş haftalık dönemdeki kayıtları kullanır.

İLGİLİ İÇERİK:  Yerli Mesajlaşma Uygulamaları
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu