Google Plus'ın Kapatılma Tarihi

Google Plus’ın Kapatılma Tarihi Öne Çekildi

Abone Ol 

Kullanıcıların bilgilerinin sızdırılması sonucu Google Plus’ın kapatılma tarihi öne çekildi.

Google’ın sosyal medya uygulaması Google Plus’ın kapatılma tarihi öne çekildi. Uygulamada yapılan bir güncelleme sonrası 52 milyon kullanıcının bilgilerinin sızdırılması nedeniyle böyle bir karar alındığı açıklandı. Günceleme ile kullanıcı bilgileri 6 gün boyunca yazılımcılara sızdırıldı. Yaşanan olay sonrası Google Plus’ın kapatılma tarihi beklenenden 4 ay öncesine çekilerek Nisan 2019 tarihine alındı.

Google Plus kullanıcıların sızan bilgilerinin yazılımcılar tarafından kötü bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı bilinmiyor. Google, kullanıcların bilgilerinin sızdırıldığını ama kullanıcıların finansal veri, şifre ve ulusal kimlikleri ile bilgilerin sızmadığını açıkladı.

[sp-related style=”light” id=”33445″]

Google’nin sosyal medya aplikasyon sorumlusu David Thacker konu hakkında, “Bu tür hataları ciddiye alıyoruz. Kullanıcıların gizliliğini korumak için gizlilik programları üzerine sürekli yatırım ve yenilikler yapıyoruz.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Kesinlikle gizliliğin korunması için sürekli elimizden geleni yapacağız.” açıklamasında bulundu.Bilgilerin sızmasından sonra Google CEO’su Sundar Pichai Salı günü Washington’da mahkemeye çıkacak.

Göz atın:   Nokia, Google Onaylı Kurumsal Akıllı Telefon Modelleri Sunuyor

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu