Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp 10 Yaşında! İşte WhatsApp’ın Gelişimi

Akıllı telefonların vazgeçilmez popüler mesajlaşma ve iletişim uygulaması WhatsApp günümüzde kişisel konuşmalardan, gruplara, şirket içi görüşmelere olanak sağlıyor. WhatsApp 10 yaşını kutluyor!

Her ay 1,5 milyardan fazla kişinin aktif olarak kullandığı WhatsApp 10 yaşına girdi! 2009 yılının başlarında iPhone ve Android telefonlar için kullanıma sunulan mesajlaşma uygulaması, aynı yılın Aralık ayında fotoğraf ve video paylaşma özelliğine kavuştu. Haziran 2010’da ise konum paylaşımı özelliği duyuruldu.


2011 yılında ise WhatsApp grup sohbeti özelliğine kavuştu. 2014 yılında ise Facebook’un satın alması ile yeni bir dönem başladı. 2016’nın Nisan ayında uçtan uca şifreleme ile güvenlik konusunda önemli bir adım atan WhatsApp, 2016 Kasım ayında video görüşmesi özelliğine kavuştu.

2017 sonlarına doğruda sesli görüşme uygulamaya eklendi. En son geçen yıl ise grup araması ve çıkartmalar kullanıcılara sunuldu. WhastApp 10 yıldır hayatımızda ve gelişen bir mobil uygulama olarak yoluna sağlam adımlarla devam ediyor.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu