Tiktok Takipçi Satın Al

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Teknik Özellikleri Netleşmeye Başladı

Google’ın popüler akıllı telefon serisi Pixel’in yeni üyeleri Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında bir çok sızıntı çıkıyor. Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinin teknik özellikleri belli olmaya başladı.

Google, bu yılın sonlarına göre amiral gemisi Pixel 4 ve Pixel 4 XL telefonlarını piyasaya sürmeye başlayacak.


Zaten olan telefonlar için bir teaser yayınlanmıştı. Onlar hakkında daha önce sızıntı bazı sonra, Google diğer ayrıntılarda sıkışık kalmaya devam ederken, yeni bir rapor Pixel 4 ve Pixel 4 XL‘in teknik özellikleri hakkında bazı ek bilgiler sunmaktadır.

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL ekran özellikleri

Pixel 3’ün 2160 × 1080 ekran oranına sahipken Google Pixel 4‘ün ekran çözünürlüğü 2280 × 1080 olacak Sonuç olarak, Pixel 4 XL ayrıca selefinin 2960 × 1440 piksel ekranına kıyasla daha yüksek bir 3040 × 1440 piksel ekrana sahip olacak.

Yazanlar ayrıca, Google’ın yeni akıllı telefonlarının her ikisinin de 6GB RAM’le geleceğini belirtiyor. Bu, Pixel 3 ve Pixel 3 XL ile birlikte gelen 4G LPDDR4X RAM’den çok gerekli bir yükseltmedir. Ayrıca, bu cihazlar için 128GB dahili depolama seçeneği olacağı da iddia ediliyor.

Google‘ın Pixel 4 ve Pixel 4 XL için ek depolama seçenekleri sunması iyi bir ihtimal, ancak hiçbiri bu raporda belirtilmedi. Bu noktada, daha yüksek depolama kapasitesi çeşitlerinin, diğer bazı Android üreticilerinin akıllı telefonlarında olduğu gibi daha fazla RAM’a sahip olup olmadığı bilinmemektedir.

Google, bu cihazların hiçbirini en yeni Ekim ayına kadar en azından Ekim ayına kadar resmen onaylamayacak.

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Teknik Özellikleri Netleşmeye Başladı

İLGİLİ HABER: Google Pixel 4 XL Görselleri Sızdırıldı

Pixel 4 XL’in fiziksel parmak izi tarayıcıya yer verilmeyecek, yeni nesil cihazlarda son zamanlarda çokça gördüğümüz ekran üzerinde parmak izi özelliği ile gelebilir. Renderler ayrıca Pixel 4 XL üzerindeki üçlü arka kameraları da onaylıyor. Birincil 12MP sensöründen başka, ahizenin ikinci bir telefoto sensörle gelmesi beklenir. Üçüncü kamera sensörüne gelince, AR amaçları için kullanılacak bir ToF sensörü olması muhtemeldir.

Google’ın Pixel 4 ailesinde Face ID’ye rakip olacak yeni bir 3D yüz tanıma sistemini dahil edeceği de söyleniyor. Ancak detayları henüz net değil. Ayrıca Çok fazla sensör barındıran cihaz, ince çerçevelerle eşleştirilen büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen oldukça büyük bir üst çerçeve barındırıyor. Sızdırılan bilgiler ise 6.4 inçlik bir ekran boyutunun bizleri beklediğini söylüyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu