Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır? - TeknoDiot.com

Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Abone Ol 

Çalınan bir Google hesabınızı nasıl kurtaracağınızı anlatan Google Hesap Kurtarma makalemizde detaylı bilgiler paylaşıyoruz. Peki Google hesap kurtarma nasıl yapılır?

Google hesapları tüm sosyal medya hesaplarımızın esasında merkezini oluşturmaktadır. Mail ayarları, tarayıcı ayarları, sistem ayarları gibi tüm ayarlar Google hesabında toplanmaktadır.

Dolayısıyla Google hesabının şifresini unutmak ya da hesabın şifresini çaldırmak çok can sıkıcı olacaktır. Google hesap kurtarma için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemler her zaman işe yaramayabilir. Ancak yine de denemenizde yarar vardır.

Google Hesap Kurtarma Adımları

  • https://accounts.google.com/signin/recovery adresinden hesap kurtarma sayfasına giriş yapın.
  • Gmail hesabınızda kullandığınız son şifre ile giriş yapın.
  • Şifrenizi hatırlamıyorsanız en son hatırladığınız şifre ile giriş yapın.
  • Sonraki adımları doldurarak ilerleyin.

Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Öncelikle Google hesabı kurtarırken sık oturum açtığınız bir cihazdan buradaki sayfadan giriş yapmayı deneyin. Aynı bilgisayar, aynı tablet ya da aynı telefon gibi… Daha sonra yine sık kullandığınız bir tarayıcıdan (Chrome gibi) ve sık oturum açtığınız bir konumdan giriş yapmaya çalışın.

Şifre yazmanız istendiğinde yazım hatalarından kaçının ve büyük – küçük harf kullanımlarında dikkatli olun. Hatırladığınız son şifre talep edildiğinde aklınıza ilk gelen şifreyi deneyin. Güvenlik sorularını yanıtlayın ve cevaplar hakkında birçok varyasyonu denemeyi ihmal etmeyin.

Şifre unuttuğunuzda bir diğer kurtarma işlemini telefon numarası ile de yapabilirsiniz. Eğer önceden hesabınıza telefon bilgilerinizi girdiyseniz bu durum işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Telefonunuza gelecek sms kodunu kurtarma ekranına girdiğinizde şifreniz sıfırlanacaktır.

Yeni şifre belirleyerek artık hesabınız güvende olacaktır. İlerde sorun yaşamamanız için mutlaka hesabınız kişisel bilgiler bölümünde yer alan “ikincil e-posta” kısmına bir mail adresi daha ekleyin. Bu sayede şifrenizi unutmanız ya da hesabınızı çaldırmanız durumunda kolaylıkla hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Göz atın:   Google, Haritalar İçin AR Yaya Navigasyonu Test Ediyor

Google Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Başa dön tuşu