Tiktok Takipçi Satın Al

Google Haritalar’da Bilinmesi Gereken İpuçları!

Google Haritalar, navigasyonu birçok kişi için kolaylaştırarak şüphesiz birden fazla ülkede en çok kullanılan navigasyon servisi olduğu herkes tarafından bilinmekte.

Görüldüğü üzere, Google Haritalar’da kullanıcıların bilmedikleri bir kaç gizli özellik var. Bunu göstermek için, işlerinizi kolaylaştırmak maksadıyla bir Google Haritalar ipuçları ve püf noktalarını derledik.


Google Haritalar'da Bilinmesi Gereken İpuçları!

Park Yerinizi Kaydedin

Bazen, özellikle şehirlerdeki alışveriş merkezleri ve karışık yerler gibi geniş park alanlarında aracınızı nereye park ettiğinizi unutursunuz. Google Haritalar, sizin park edilmiş araçlarınızı bulabilir ve parkınız için ne kadar zaman kaldığını size hatırlatabilir durumda.

Park yerinizi kaydetmek için mavi noktaya dokunduktan sonra ardından ‘Park yerinizi kaydet’ düğmesine tıklayın. Bu özellik, aracınızın nereye park edildiğini tanımlayan haritada bir etiket yaratacaktır.

Park hatırlatma özelliğini etkinleştirmek için, park yerinizi kaydettikten sonra park kartını açmak ve park yerinizle ilgili ayrıntıları eklemek için etikete dokunun veya kaydırın. Park yeri, arkadaşlarınızla da paylaşılabilir halde.

Motosiklet Modunda Gezin

Google, iki tekerlekli aracınızdaki hedefinize ulaşmak için en iyi rotayı gösteren Haritalar’da Motosiklet Modu’nu sundu. Şimdiye dek, Google Haritalar’da GPS’e tıkladığınızda ve navigasyon yol tariflerini aramaya başladığınızda, size arabayla, otobüsle, trenle ya da yürüyüşle rotalarınız sağlandı. Artık Google buna Motosiklet Modu’nu da ekledi.

Motosiklet Modu nasıl erişebileceğinizi kontrol etmek için sadece yeri arayın ve navigasyona başlayın; araba, tren ve yürüyüş ile birlikte bir bisiklet simgesi göreceksiniz.

Birden Çok Hedef İçin Gezin

Google Haritalar ayrıca birden fazla hedefin navigasyonunu sunar. Eve dönüp başka yerlerden yiyecek ya da bakkala gitmek ister misin? Peki, Haritalar’a birden fazla durak ekleyin ve verimli bir şekilde sürün.

Son varış noktanızı arayın ve üç noktaya dokunun ve daha sonra varış noktasına ulaşmadan önce ziyaret edeceğiniz yeri eklemek için “Durak ekle” yi tıklayın. 9 durak ekleyebilir ve rotaya göre yeniden düzenleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu