Google Görseller Artık Kullanıcıların GIF Paylaşmasını Kolaylaştırıyor

Emojiler konuşmaları canlandırmak için iyi bir yol olsa da, olumsuz yönleri, bazen sıkıcı olabilen statik olmalarıdır.

Google, GIF’lerin kullanışlı olduğu, animasyonları sayesinde konuşmaları daha eğlenceli ve esprili hale getirebileceği bir yer. Artık Google, kullanıcıların GIF’leri Google Görseller aracılığıyla paylaşmasını kolaylaştırıyor.

Geçmişte, Google Görseller’de bir GIF’i paylaşmak için, GIF dosyasını indirmeniz ve göndermeniz veya URL’yi GIF ile paylaşmanız gerekiyordu, ancak diğer kişinin tıklaması gerekeceğinden çok tercih edilmiyordu, açmak için ve Google paylaşımı daha kolay hale getirerek değişiyor.

Google Görseller GIF’ler için yöntem kolaylaşıyor!

Google Görseller Artık Kullanıcıların GIF Paylaşmasını Kolaylaştırıyor

Google’a göre , mükemmel GIF’le “şaşırdım”, “günaydın” veya “buenas noches” demeyi daha kolay hale getirmek için Google Görseller’in artık GIF’leri doğrudan farklı uygulamalarla paylaşmanıza olanak sağlayan bir “GIF Paylaş” bölümü var Gmail, Hangouts, Android Mesajları ve Whatsapp. ” Google, bu GIF’lerin GIF arama motorları tarafından desteklendiğini ve paylaşılma olasılıklarına bağlı olduğunu belirtti, bu nedenle, arama sırasında alakalı bir şeyler bulabilmeniz için olasılıklar var.

Şu anda, paylaşım özelliği yalnızca hem iOS hem de Android’deki Google uygulamasıyla kullanılabilir, ancak Google, yakın gelecekte mobil tarayıcılar da dahil olmak üzere daha fazla platforma getirmeyi planladıklarını belirtti.

İLGİLİ İÇERİK:  Prezi, Google Workspace ile Entegrasyonu Duyurdu
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu