Tiktok Takipçi Satın Al

Google, GCE İçin Yeni Genel Amaçlı VM’leri Duyurdu

Şirket, Google Compute Engine için yeni EC2 VM’lerinin, Google’ın VM’lerinden herhangi birinin toplam sahip olma maliyetini en iyi şekilde sunduğunu söylüyor.

Çarşamba günü Google Cloud, Google’ın VM’lerinin en düşük toplam sahip olma maliyetini sağlayan, Google Compute Engine için yeni EC2 ailesini duyurdu.


Yeni genel amaçlı VM’ler çok çeşitli iş yükleri için uygun olmalıdır. En zorlu iş yükleri dışındaki herkes için Google, N1 VM’lere daha düşük bir maliyetle karşılaştırılabilir performans sunmaları gerektiğini söyledi.

Google, GCE İçin Yeni Genel Amaçlı VM'leri Duyurdu

EC2’ler, Google’ın kendi gecikme kritik hizmetleri için geliştirilen dinamik kaynak yönetimi teknolojisini kullanır. Google ayrıca, güvenilir ve sürekli performans sağlamak için özel olarak oluşturulmuş bir CPU zamanlayıcı ve performansa duyarlı canlı geçiş kullanıyorlar.

EC2 örnekleri Intel xeon ve AMD Epyc işlemcilere dayanıyor, fişler kullanılabilirliğe göre otomatik olarak seçiliyor. Google, özelleştirilmiş veya önceden tanımlanmış yapılandırmalarda, 16 vCPU’ya ve 128 GB belleğe sahip örnekler sunmaktadır.

EC2 VM’leri bu hafta beta ile sekiz bölgeye yayılıyor: Güney Carolina, Oregon, Kuzey Virginia, Belçika, Hollanda, Tayvan ve Singapur.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu