Google Gboard’daki Yenilik Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi

Gboard, Android’deki lider klavye uygulaması olarak hızla kendini kanıtladı ve bazı makul Google entegrasyonu ile hızlı bir deneyim sağladı.

Gboard’daki boşluk tuşunda artık ‘Google’ marka logosu var. Reddit ve Google’ın Android Yardım forumundaki kullanıcılar şirketi bundan dolayı eleştirdi.

Google Gboard’da geçtiğimiz haftalarda yapılan küçük bir değişiklik kullanıcıların hiç hoşuna gitmedi. Sanal klavyede bulunan boşluk tuşunun üzerinde yapılan değişikle artık tuşun üzerinde Google yazısı var. Önceden boş olan bu tuşta yapılan yenilik, birçok kullanıcının çeşitli forumlar üzerinden tepki mesajları yayınlamasına sebep oldu.

Uygulama güncellemelerini etkinleştirmediği için bunun bir sunucu tarafı güncellemesi olduğunu tahmin ediyoruz. Bu yüzden Gboard’un daha eski bir sürümüne geri dönmek muhtemelen size yardımcı olmaz.

Google Gboard'daki Yenilik Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi

Ayrıca Google bununla beraber entegre uygulamaların aranması için klavyeye koyduğu kısayol tuşunu da kaldırdı. Gboard’da birden fazla dili etkinleştiren bazı kullanıcılar değişikliği gördüğünü bildirmediğinden, Google markası sizi gerçekten rahatsız ediyorsa ek bir dil eklemeyi deneyebilirsiniz.

Swiftkey de bu uygulamayı takip ettiğinden , klavye uygulamalarının markalamayı boşluk çubuğunda görüntülemesi tam olarak duyulmamış değil. Sonra yine, Swiftkey arama devi kadar dikkatli değil.

Yine de Gboard için gelen tepkilerin nereye varacağını önümüzdeki günler gösterecek. Google, konuyla ilgili henüz sessizliğini koruyor ve geri bildirimleri izliyor. Gelecek yanıt yeni bir güncellemeyle mi olacak yoksa kullanıcılar değişikliğe ayak mı uyduracak göreceğiz.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!