AMD

Google Fotoğraflar, Şimdi Fotoğraflardaki Metinleri Aramanızı Sağlıyor

Fotoğraf çektiniz ve metin içeriyorsa içindeki metni aramak istediniz mi?

Böyle bir özelliğe kaç kişinin ihtiyaç duyacağından emin değiliz, ancak iyi haber şu ki, Google Fotoğraflar uygulamasını kullanırsanız, Google’ın, hizmetin, kullanıcıların metin aramasına izin verecek yeni bir Lens özelliği kazanacağını duyurduğunu fotoğrafları içinde yayınlandı.

Bu, basılı bir belgenin bir fotoğrafını veya bir kitaptan bir sayfanın fotoğrafını çekmeniz durumunda, aslında o metni arayabilir ve hatta kopyalayıp yapıştırabilir, böylece isterseniz kolaylık sağlamak için dijitalleştirebilirsiniz. Daha kolay okuma ile fotoğrafları sizlere göstermekte. Bu, aslında yeni bir teknoloji olmayan optik karakter tanıma teknolojisine dayanıyor, ancak Google Fotoğraflar’ın sonunda geldiğini bilmek güzel.

Google Fotoğraflar, Şimdi Fotoğraflardaki Metinleri Aramanızı Sağlıyor

Google Fotoğraflar için yepyeni özellik

Şu anda, özellik Android cihazlar için ortaya çıkmış görünüyor ve henüz iOS için yayınlanmış görünmüyor. Ancak Google, uygulamalarını her iki platformdaki özellikler açısından tipik olarak birbirleriyle eşit tutar, bu nedenle Google’ın sonunda, iOS uygulamasını aynı özellikle güncellemeye devam edeceğini düşünüyoruz.

Söylendiği gibi, OCR’nin doğruluğunun ayrıca görüntünün kalitesine ve netliğine bağlı olacağını düşünüyoruz. Fotoğrafınız bulanık ve çarpıksa, hoş ve net bir çekime kıyasla o kadar şansınız olmayabilir, ondan dolayı net şekilde çekilmiş fotoğraflar içinde metin seçme olasılığı yükselmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu