Tiktok Takipçi Satın Al

Google, Chromebook’lara Steam Getirmek İçin Kolları Sıvadı

Google, Chromebook Steam ne zaman gelecek? Bu sorunun cevabı için Goolge, kolları sıvamış durumda.

Google’ın Chrome OS platformu ve Chromebook‘ları oyun için tasarlandıkları için tam olarak bilinmemektedir. Chrome OS‘nin göreceli basit ve anlaşılır doğası, işlerinden ve bilgisayarlarından çok fazla gereksinim duymayan öğrenciler için harika, ancak Google’ın bu algıyı değiştirmek için çalıştığı görülüyor.


Android Police’den bir raporda, geçen hafta Google‘ın Chrome OS için Ürün Yönetimi Direktörü Kan Liu ile konuştular ve Google’ın Steam‘i Chrome OS’ye getirmeye çalıştığını açıkladı. Bu, Chrome OS’un Linux ile uyumlu olması nedeniyle mümkündür ve belki de Chrome’da Linux içinde çalışabileceği düşünülmektedir.

Liu, çok fazla ayrıntı paylaşmadı, ancak Android Police‘e göre Liu, Google ve Valve’in Steam’i Chrome OS’ye getirmek için birlikte çalışabileceğini söyledi.

Google, Chromebook'lara Steam Getirmek İçin Kolları Sıvadı

Şu anda, Steam’i çalıştırmak ve Chromebook’larda çalıştırmak Crostini Linux uyumluluk katmanı aracılığıyla mümkündür, ancak bu resmi değildir ve performans idealden daha azdır.

Google ve Valve muhtemelen birlikte çalışırken, daha optimize edilmiş bir müşteriyle sonuçlanabilir. Ancak, Chromebook’ların çoğunun oyun göz önünde bulundurularak tam olarak oluşturulmadığı göz önüne alındığında, uyumlu olacak birçok oyun olacağını hayal etmek zor. Her durumda, Google henüz Liu’nun açıklaması veya Android Police’in raporu hakkında resmi olarak yorum yapmadı, bu yüzden henüz nefesinizi tutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu