Google Chrome, HTTP Olan Siteleri Kısıtlayacak - TeknoDiot.com
TeknoDiot.com
 
  

Google Chrome’dan Web Site Sahiplerini Harekete Geçirecek Hamle

Google Chrome'dan Web Site Sahiplerini Harekete Geçirecek Hamle

Google Chrome artık HTTPS dışındaki web sitelerinde Gamepad API’sını kısıtlıyor.

Bu ayın başlarında , Microsoft’un Windows 10 ve Windows 10X’te Chromium’a tam Windows.Gaming.Input API desteği getirmeye çalıştığını bildirilmişti

Google Chrome 86’da Windows.Gaming.Input API’sına destek ekleyen Google izledi. Şimdi, Google’ın Gamepad API’sına erişimi kısıtlamayı planladığı anlaşılıyor. Windows Club tarafından tespit edilen bir Google Chrome bayrağına göre Google, HTTPS dışındaki web sitelerinde Gamepad API erişimini kısıtlamayı planlıyor. 

Google Chrome'dan Web Site Sahiplerini Harekete Geçirecek Hamle

Güvenli olmayan bir web sitesi Gamepad API’sine erişmeye çalışırsa Google, geliştirici konsolunda bir hata gösterir. Chrome 86’da “Gamepad erişimini kısıtla” bayrağını etkinleştirerek bu yeni özelliği test edebilirsiniz.

Google, kullanıcıların gelecekte bu kısıtlamayı manuel olarak atlamasına izin verecektir. Şimdilik, şirketin sadece HTTPS web sitelerinin Windows.Gaming.Input API’sinden yararlanmasına izin vermeye karar vermiş gibi görünüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung Galaxy Tab S6 Türkiye’de

Buğra Noyan

Huawei, 800.000 Adet Maske Bağışladı

Buğra Noyan

Turkcell Superonline’ın Gerçek Fiberi 3 Milyon Hanenin Kapısına Ulaştı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.