Google Chrome, HTTP Olan Siteleri Kısıtlayacak - TeknoDiot.com

Google Chrome’dan Web Site Sahiplerini Harekete Geçirecek Hamle

Abone Ol 

Google Chrome artık HTTPS dışındaki web sitelerinde Gamepad API’sını kısıtlıyor.

Bu ayın başlarında , Microsoft’un Windows 10 ve Windows 10X’te Chromium’a tam Windows.Gaming.Input API desteği getirmeye çalıştığını bildirilmişti

Google Chrome 86’da Windows.Gaming.Input API’sına destek ekleyen Google izledi. Şimdi, Google’ın Gamepad API’sına erişimi kısıtlamayı planladığı anlaşılıyor. Windows Club tarafından tespit edilen bir Google Chrome bayrağına göre Google, HTTPS dışındaki web sitelerinde Gamepad API erişimini kısıtlamayı planlıyor. 

Google Chrome'dan Web Site Sahiplerini Harekete Geçirecek Hamle

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Güvenli olmayan bir web sitesi Gamepad API’sine erişmeye çalışırsa Google, geliştirici konsolunda bir hata gösterir. Chrome 86’da “Gamepad erişimini kısıtla” bayrağını etkinleştirerek bu yeni özelliği test edebilirsiniz.

Google, kullanıcıların gelecekte bu kısıtlamayı manuel olarak atlamasına izin verecektir. Şimdilik, şirketin sadece HTTPS web sitelerinin Windows.Gaming.Input API’sinden yararlanmasına izin vermeye karar vermiş gibi görünüyor.

Göz atın:   Google, Geri Dönüşündeki Değişikliklerle Android Q Final Beta Sürümünü İptal Etti!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu