Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Hangi İşlemci ile Geleceği Belli Oldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un 5 Ağustos’taki online etkinliğinde Galaxy Note 20 ailesini duyurması bekleniyor.

Telefon sızıntıları, doğru sızıntıları ile tanınan Ice Universe, serideki modellerden biri olması beklenen Galaxy Note 20 Ultra’nın bazı özelliklerini duyurdu.

Samsung’un yeni nesil Galaxy Note ailesini heyecanla bekliyor. Tarihinde ilk kez sadece koronavirüs önlemlerinin bir parçası olarak çevrimiçi olacak olan etkinlik, henüz resmi olmasa da 5 Ağustos’ta gerçekleşecek. İlk kez, söz konusu etkinlikte önceki serilere göre önemli gelişmeler alacağını tahmin ettiğimiz Galaxy Note 20’yi göreceğiz.

Sızıntı dünyasında en tanıdık isimlerden biri olan Ice Universe, Galaxy Note 20 Ultra’nın bazı özelliklerini paylaştı. Yeni Galaxy Note ailesindeki modellerden biri.

Galaxy Note 20 Ultra özellikleri

Önceki bazı raporlar Samsung’un Galaxy Note 20 serisinde Ultra ifadesini kullanmayacağını söyledi. Ancak bu ayın başlarında sızdırılan yeni bir Bluetooth SIG sertifika belgesinde ‘Galaxy Note 20 Ultra‘ adı göründü. Ice Universe, şirketin düşüncelerini değiştirdiğini söyledi.

Ice Universe’ye göre, yeni Galaxy Note ailesinin en üst modeli olması beklenen Note 20 Ultra, Qualcomm’un Snapdragon 865+ yonga setiyle gelecek. Telefon ayrıca QHD + çözünürlük sunan 120Hz yenileme hızı ekranına sahip olacak. Galaxy S20 serisinde bulunmayan bu özellik, önemli bir yükseltmeye işaret ediyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Hangi İşlemci ile Geleceği Belli Oldu

Galaxy Note 20 Ultra, daha iyi pil ömrü sağlayan yüksek verimli bir LTPO panele sahip olacak. Buna ek olarak, telefon yeni kamera işlevleri ve yeni S Pen özellikleri sunacak. Ancak ne olacağı hakkında henüz bir bilgimiz yok.

Bu arada, Exynos 992’nin bazı pazarlarda Snapdragon 865+’nın yerini alacağını hatırlamakta fayda var. Örneğin Türkiye’de Samsung telefonların maalesef Snapdragon işlemcili versiyonları bulunmuyor. Raporlara göre, yeni işlemcinin üretimi Ağustos ayında başlayacak. Buna ek olarak, Güney Kore devinin 5nm mimarisinde geliştirilecek.

Buna ek olarak, mevcut Galaxy Note 10+’dan büyük bir yükseltme olacak. Cihazın ayrıntılarının resmi hale gelmesi için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Hangi İşlemci ile Geleceği Belli Oldu

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu