Apple Walkie Talkie İçin Planını Açıkladı!

Apple Watch’ın özelliklerinden biri, Apple Watch kullanıcılarının bir düğmeye dokunarak saat aracılığıyla birbirleriyle konuşabilecekleri Walkie-Talkie özelliğidir.

Görünen o ki, Apple aslında iPhone kullanıcılarının cep telefonu kapsama alanı olmadan da birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayacak olan benzer bir özellik üzerinde çalışıyordu.

Apple Walkie Talkie İçin Planını Açıkladı!
“Öyleydi” diyoruz, çünkü gelen bir rapora göre, Apple’ın bu özellik için planlarını rafa kaldırdığı anlaşılıyor. Rapora göre, Apple’ın projede Intel ile çalıştığı ve rafa kaldırılmasının nedeni, Apple Executive’in projeyi yönettiği Rubén Caballero’nun bu yılın başlarında şirketten ayrılmasıydı.

Ayrıca, Intel’in modemlerini kullanmak ve Apple’ın belki de bu planlara zarar verebilecek olan Intel’in modem işini satın alması ile ilgiliydi. Ancak, özellik başarıyla uygulanmış olsaydı, kullanıcıların 900MHz radyo spektrumu üzerinden iletişim kurmasına izin verirdi. Bu, WiFi ya da hücresel bağlantıya dayanan Apple Watch’un Walkie-Talkie özelliğine göre farklı. Apple’ın daha sonraki bir tarihte özelliği tekrar gözden geçirmeyi planlayıp planlamadığı konusunda hiçbir kelime yoktur, ancak şimdilik, bu yılki iPhone’larda görmeyi beklemeyin.

Abone Ol 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!