TeknoDiot
     
     
     

Apple Walkie Talkie İçin Planını Açıkladı!

Apple Walkie Talkie İçin Planını Açıkladı!

Apple Watch’ın özelliklerinden biri, Apple Watch kullanıcılarının bir düğmeye dokunarak saat aracılığıyla birbirleriyle konuşabilecekleri Walkie-Talkie özelliğidir.

Görünen o ki, Apple aslında iPhone kullanıcılarının cep telefonu kapsama alanı olmadan da birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayacak olan benzer bir özellik üzerinde çalışıyordu.

Apple Walkie Talkie İçin Planını Açıkladı!
“Öyleydi” diyoruz, çünkü gelen bir rapora göre, Apple’ın bu özellik için planlarını rafa kaldırdığı anlaşılıyor. Rapora göre, Apple’ın projede Intel ile çalıştığı ve rafa kaldırılmasının nedeni, Apple Executive’in projeyi yönettiği Rubén Caballero’nun bu yılın başlarında şirketten ayrılmasıydı.

Ayrıca, Intel’in modemlerini kullanmak ve Apple’ın belki de bu planlara zarar verebilecek olan Intel’in modem işini satın alması ile ilgiliydi. Ancak, özellik başarıyla uygulanmış olsaydı, kullanıcıların 900MHz radyo spektrumu üzerinden iletişim kurmasına izin verirdi. Bu, WiFi ya da hücresel bağlantıya dayanan Apple Watch’un Walkie-Talkie özelliğine göre farklı. Apple’ın daha sonraki bir tarihte özelliği tekrar gözden geçirmeyi planlayıp planlamadığı konusunda hiçbir kelime yoktur, ancak şimdilik, bu yılki iPhone’larda görmeyi beklemeyin.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Fi Dizisi Güney Kore’de Bir İlki Gerçekleştirdi!

Buğra Noyan

LG Satış Rekoru Kırdı!

Hüseyin Ceylan

Nesnelerin İnterneti Cihazlarına Yönelik Tehditler ve Olabilecek Saldırılar

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.