Tiktok Takipçi Satın Al

Far Cry New Dawn İnceleme: Dünyanın Sonundan Sonra Aksiyon Dolu Rengarenk Bir Dünya

Bu gün sizler için Far Cry serisinin yeni DLC paketini pardon pardon yeni oyunu olan Far Cry New Dawn’ı inceleyeceğiz. Öncelikle oyun Far Cry serisin yeni bir oyunu gibi durmuyor. Sanki ek paketmiş gibi hissettiriyor. Oyunun görselleri efektleri falan çok güzel ama oyuna gelen 1-2 değişiklikten başka bir şey yok. O yüzden DLC paketi olarak gelse daha iyiymiş.

Neyse bu kadar eleştirme yeter. incelemeye başlayalım; Far Cry New Dawn Far Cry 5’in kıyamet kopmasından 17 yıl sonrasında oluşan halinin haritasıyla bizi karşılıyor. Kıyamet sonrasnda karşımızda oluşan 2 tip grup bulunuyor bunlardan birisi hayatta kalmaya çalışanlar diğeri ise hurdacı diyebileceğimiz kötü insanlar.
Paragrafımın başında da belirttiğim gibi Kıyamet sonrası dediğime bakmayın her taraf rengarenk.

[sp-related style=”light” id=”35197″]

Oyuna başladığımız gibi dünyanın bu hale nasıl geldiğini anlatan hızlı bir sinematik ile karşılaşıyoruz. Sonrasında ise rengarenk bir dünya ile karşılaşarak oyuna başlıyoruz. Oyunun hikayesinden çok bahsetmek istemiyorum ama Far Cry serilerinin genelinde olduğu gibi hikaye sürekli farklı yerlere atlıyor. Fakat her zaman olduğu gibi sonunda bir yerde buluşuyor ve asıl anlatmak istediğini bize hissettiriyor. Ayrıyeten Far Cry’ı hikaye modunda arkadaşınızla beraberde oynama şansınız bulunuyor. Zaten oynuda bir süre ilerledikten sonra sizlere Far Cry 5’i hissettirmeye başlıyor.

 

Uygun Fiyata Far Cry New Dawn Satın Alın!

Far Cry New Dawn inceleme videosu yayındaFar Cry New Dawn İnceleme: Dünyanın Sonundan Sonra Aksiyon Dolu Rengarenk Bir Dünya

Öncelikle oyuna yeni yetenekler, kraft sistemi ve rank sistemi gelmiş.

Rank Sistemi

Rank sistemini inceleyerek başlayalım. Gelen rank sistemi bizde 4 adet rank sunuyor. Bunlar Gri renk 1, Mavi renk 2, Mor renk 3 ve sarı renk 4 yine dediğim gibi bu ranklar oyun içinde silahlara, düşmanlara ve araçlara seviye olarak dağılmış şekilde… Rank seviyeleri arttıran düşmanlar daha zor ölüyor daha fazla vuruyor silahlar yükseliyor ve araçlar güçleniyor.

Kraft Sistemi

Far Cry New Dawn İnceleme: Dünyanın Sonundan Sonra Aksiyon Dolu Rengarenk Bir Dünya

Bunların dışında oyuna gelen büyük yeniliklerden birisi kraft sisteminin getirilmesi olmuş. Kraft sisteminin getirilmesi ise oyunda zanaatkarlık ve lootlar kilit nokta olarak tutulmuş. Kısaca loot yapmazsanız silahlarınızı geliştiremiyor ve oyunda ilerlemeniz zorlaşıyor. Oyunda para sistemi kaldırıldığından loot yapmadan da hiçbir kraft itemini alamıyorsunuz.

Yeni Yetenekler

Far Cry New Dawn bize 30 yeni yetenek sunuyor. bunlardan 25 tanesi oyun başladığında aktif olarak geliyor. Geri kalan 5 tanesi ise oyunun ilerlemesine dayanıyor. Aktif olmayan bu yetenekleri ise puanlarla açabiliyorsunuz. Puanları ise oyunda bir çok şey yapabilirsiniz. Örneğin gerçek para işe satın alabilir, challenges başlığı altındaki görevleri yapabilir, hunt görevlerini yapabilir ve açık dünyada karşınıza çıkan bir takım etkinliklere el atabilirsiniz. hatta ana görevlerde ilerlerken bile yetenek puanı kazanabilirsiniz.  Son olarak grafiklerden ve sistem gereksinimlerinden grafikler Far Cry ile aynı herhangi bir değişklik durum böyle olunca grafiklere denilecek bir söz yok.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu