Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Messenger Kids Uygulamasına Daha Fazla Ebeveyn Kontrolü Eklendi

Facebook Messenger Kids uygulaması ebeveynler, çocuklarını güvende tutmaya yardımcı olacak ek araçlar ve özellikler alıyor.

Facebook bugün, 13 yaşın altındaki çocuklara yönelik Messenger Kids uygulaması için bir dizi ek ebeveyn kontrolü sunmayı planladığını açıkladı. Facebook ürün yöneticisi Morgan Brown, yeni araçların ve özelliklerin ebeveynlerin “çocuklarının Messenger Kids’teki deneyimlerini yönetmesine” nasıl yardımcı olduğunu açıklıyor.


Ebeveyn Kontrol Paneli’nde aslında ebeveynlerin Facebook iOS ve Android uygulamalarından erişebileceği beş yeni özellik var.

Bunlardan ilki, ebeveynlerin çocuklarının kiminle konuştuğunu, 30 günlük bir dönemdeki sıklığı ve etkileşimlerin görüntülü sohbet ve mesaj gönderme olup olmadığını görmesini sağlayan son kişileri ve sohbet geçmişini kapsar. İkincisi, bir çocuğun gönderdiği ve aldığı son fotoğraf ve videoların gerektiğinde görüntülenmesine ve kaldırılmasına izin veren ilk özelliğin bir uzantısıdır.

Facebook da çocuğunuzun bildirilen veya ebeveynler aracılığıyla bildirim mevcut özelliğinin bir uzantısıdır, hangi engellenmemiş / engelledi kim olduğunu görmek mümkün yapıyor Messenger zaman çocuklarının raporu veriliyorsa ya blokları birisi. Artık çocuğunuzun Messenger Kids‘e giriş yaptığı cihazların bir listesini görüntülemek ve hangilerinin uzaktan çıkış yapılacağını seçmek de mümkündür.

Facebook, Messenger Kids’te ebeveyn kontrollerini artırdı

Facebook Messenger Kids Uygulamasına Daha Fazla Ebeveyn Kontrolü Eklendi

Son olarak, çocuğunuzun “çocuğunuzun kişilerinin bir listesi ile gönderdikleri ve aldıkları mesajlar, resimler ve videolar” dahil olmak üzere bilgilerini indirmek mümkündür. Messenger Kids aracılığıyla bilgilerin talep edildiği konusunda çocuğunuza bildirim gönderilecektir.

Diğer değişiklikler, bir çocuğun kendi başına bir kişiyi engellemesine veya engelini kaldırmasına izin vermeyi ve çocuklara uygulamada kendileriyle konuşabilecekleri bilgileri öğreten bir uygulama içi etkinliktir. Ayrıca Messenger‘ın işletmek için kullandığı veriler ve bu verilerin nasıl paylaşıldığı hakkında çocukları bilgilendirir.

Facebook ayrıca “veri toplama, kullanma, paylaşma, saklama ve silme uygulamalarımız hakkında ek bilgiler de dahil olmak üzere” gizlilik politikasını güncelleme fırsatı buldu.

Ayrıca, daha fazla ebeveyn kontrolü seçeneği ve doğrudan uygulamaya yerleştirilmiş bir geri bildirim sistemi de dahil olmak üzere gelecekteki özellik sunumlarına da atıfta bulunulmaktadır. Daha fazla kontrole duyulan ihtiyaç, geçen yıl Messenger Kids‘in çocukların yabancılarla konuşmasına izin verdiği keşfedildiği zaman ortaya çıktı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu