Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Kişilerinizi Gmail’e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook kişilerinizi Gmail’e aktarmak ve her şeyi tek bir yerde birleştirmek mi istiyorsunuz? İşte bilmeniz gerekenler.

Tüm kişilerinizi güncel tutmak bir güçlük olabilir. Şimdiye kadar muhtemelen sayısız bağlantı kurmuşsunuzdur. Ayrıca, tam bir kişi listesinin kullanışlılığına rağmen, diğerlerini elle hızlı bir şekilde eklemek bir angarya haline gelir.


Bunu tek bir kaynakta kolayca birleştirmek harika olmaz mıydı? O zaman Facebook kişilerinizi Gmail’e aktarmayı denemelisiniz.

Facebook Kişileri Gmail’e Nasıl Aktarılır?

Facebook bilgilerinizi nasıl indireceğinizi, dönüştürebileceğinizi ve kişilerinizi doğrudan Gmail’e nasıl aktaracağınızı keşfedeceğiz.

İki platform arasında bilgi aktarırken, bunu basit tutmak istersiniz. Neyse ki, Facebook kişilerinizi Gmail’e aktarmak sadece dört basit adım alıyor.

Facebook Arkadaşlarınızla İlgili Bilgileri Alın

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Başlamak için Facebook iletişim verilerinize tek bir dosyada ihtiyacınız olacak. Bilgilerinizi indirmek için şu adımları izleyin:

  1. Ekranınızın sağ üst köşesindeki hesap düğmesini ( aşağı ok simgesi ) tıklayın .
  2. Ayarlar ve Gizlilik’i ( dişli simgesi ) seçin.
  3. Ayarlar ve Gizlilik menüsünden Ayarlar’ı ( dişli simgesi ) seçin.
  4. Ayarlar altında, Facebook Bilgilerinize ( kare simge ) tıklayın.
  5. Yedi farklı görünüm seçeneği göreceksiniz. Bilgilerinizi İndirin öğesini seçin .

Bilgilerinizi İndirin’i seçtikten sonra, klasik bir Facebook arayüzüne yönlendirileceksiniz. Buradan, Kopyalama İsteği sekmesinin altındaki bu açılır menülere bakmak isteyeceksiniz:

  • Veri aralığı
  • Biçim
  • Medya Kalitesi

Kişilerinizi aktarmak için, sadece Veri Aralığı ve Biçime ihtiyacınız var .

Varsayılan olarak, veri aralığını tüm verilerinize ayarlı tutabilirsiniz. Ancak, belirli kişileri hariç tutmak veya yalnızca son arkadaşları eklemek istiyorsanız, bu alanı değiştirmek isteyeceksiniz. Veri aralığı açılır menüsünü tıklayın, ardından yeni başlangıç ​​ve bitiş tarihinizi seçin.

Biçim alanıyla, HTML veya JSON seçiminde sorun yoktur. Her ikisini de Gmail dostu bir biçime dönüştürme yöntemlerini tartışacağız.

Bunun altında, tüm bilgilerinizin varsayılan olarak indirilmek üzere seçildiğini göreceksiniz. Yalnızca Arkadaş verilerinize ihtiyacımız olduğundan, mavi Tüm Seçimi Kaldır’a tıklayın . Ardından, yanındaki onay kutusunu yeniden etkinleştirmek için Arkadaşlar’a tıklayın.

Açılan menülerin sağında, Dosya Oluştur düğmesinin tekrar mavi yandığını göreceksiniz . Facebook daha sonra bilgilerinizin bir kopyasının oluşturulduğu konusunda sizi uyaracaktır.

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

İki dakikadan kısa bir süre içinde, sol altta bilgilerinizin indirilmeye hazır olduğunu belirten bir istem görmelisiniz. Ayrıca Facebook’tan Bildirimler altında indirilmeye hazır olduğunu belirten bir uyarı alırsınız. Dolayısıyla, ekranınızda gözden kaçırırsanız, emin olmanın iki yolu vardır.

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Bilgi dosyanız hazır olduğunda, Kullanılabilir Kopyalar sekmesine tıklayın. Kullanılabilir Kopyaların yanında dosyanın indirilmeye hazır olduğunu gösteren küçük bir sayı görmelisiniz. Dosyanızın yanında hala bekleyen bir mesaj görüyorsanız, sayfayı bir kez yenilemek indirme düğmesini getirecektir.

İndir’e tıkladıktan sonra, güvenlik için şifrenizi tekrar girmeniz istenebilir. Bir istem göreceksiniz, bu yüzden bu noktada .zip dosyasını kaydettiğinizden emin olun.

Bilgi dosyanızın geçerliliği dört gün sonra sona erecektir. Dolayısıyla, bilgilerinizi tekrar indirmeniz gerekirse, bunu aklınızda bulundurun.

Genel olarak, Facebook sizinle ilgili bilgileri toplayarak harika bir iş çıkarıyor. Bunu çok iyi yapabilir ve Facebook’un hakkınızda ne bildiği ve neden onu silmeniz gerektiği konusunda tartışmalara yol açabilir . Uzun vadeli gizliliğinizi göz önünde bulundurmanız önemli olsa da, bu yöntem verilerinizden bir kez yararlanmanıza olanak tanır.

Arkadaşlarınızın Bilgilerini Çıkarın

Facebook arkadaş bilgileriniz tek bir dosyada gelmediğinden, ZIP arşivini çıkarmanız gerekir. ZIP dosyalarını işleyen çoğu program, RAR gibi diğer yaygın dosya türlerini işler.

Facebook Verilerinizi Gmail’e Dönüştürün

ZIP’inizi çıkardıktan sonra yeni bir klasörünüz olacak. Bilgilerinizi HTML olarak kaydetmeyi seçerseniz, bir arkadaş klasörünün yanı sıra bir index.html görürsünüz. Bilgilerinizi JSON olarak kaydetmeyi seçerseniz, yalnızca beş JSON dosyası görürsünüz.

HTML ile, arkadaşlar klasörünü açıp friends.html’yi seçmek isteyeceksiniz. JSON için, friends.json dosyasını isteyeceksiniz. Diğer dosyalar silinmiş arkadaşlar ve arkadaşlık istekleriyle ilgili oldukları için kullanılmayacaktır.

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

HTML dosya türleri için Convertio, çevrimiçi dönüştürmek için dosyalar eklemenize izin verir. Bir dosya seçtikten sonra Dönüştür’e basın. Ardından, Google Kişiler’e aktarmak için CSV dosyasını indirebilirsiniz.

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

JSON dosya türleri ile tamamen çevrimiçi olarak da dönüştürebilirsiniz. Başlamak için JSON dosyası yükle’yi tıklamanız yeterlidir. Dosyayı seçtikten sonra, CSV dosyasını indirme seçeneğinin yanı sıra içeriğinin bir önizlemesini göreceksiniz.

Her iki dosyayı da yüklemeden önce , hesabınızı ve yeni kişilerinizi güvende tutmak için bu önemli e-posta ipuçlarını bildiğinizden emin olun.

Facebook Kişilerinizi Google Kişiler’e Aktarın

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook kişilerinize Gmail’de erişmeden önce, yeni oluşturulan CSV dosyasını Google Kişiler’e aktarmanız gerekir.

Google Kişiler’i ilk kez kullanıyorsanız, ana pencerede kişilerinizi içe aktarma seçeneği göreceksiniz. Değilse , kenar çubuğunun altındaki İçe Aktar’ı tıklayabilirsiniz . İkisinden birine tıkladıktan sonra, Dosya seç düğmesine basın, dosyaya gidin ve İçe Aktar’ı tıklayın.

Küçük bir durum çubuğu ve ardından yüklemenin tamamlandığını bildiren bir uyarı göreceksiniz. Varsayılan olarak, Google Kişiler, yeni kişileri ne zaman içe aktardığınızı gösteren tarihli bir etiket oluşturur. Bu etiketi silmeyi seçerseniz, kişileri tutmayı veya silmeyi seçebilirsiniz.

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu Facebook Kişilerinizi Gmail'e Kolay Şekilde Aktarma Yolu

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu