Facebook Kendi İşletim Sistemini Oluşturacak - TeknoDiot.com

Facebook Kendi İşletim Sistemini Oluşturacak

Abone Ol 

Facebook sosyal ağı kendi işletim sistemini geliştirecek. Bu konuda sosyal ağın bir temsilcisine atıfta bulunan bir bilgi ortaya çıktı.

Microsoft Windows NT geliştiricilerinden Mark Luckowski, Facebook‘u işletim sistemi oluşturmaya yönlendirecek. Şirket, cihazlarını çalıştırmak için kendi işletim sistemine ihtiyaç duyuyor: Oculus Quest VR kaskı ve görüntülü aramalar için Portal akıllı ekranı gibi.

Artık cihazlar Google’ın Android işletim sisteminde çalışıyor. Facebook, cihazların oluşturulmasındaki gecikme nedeniyle Google ile çakışıyor.

Facebook Kendi İşletim Sistemini Oluşturacak

Facebook ayrıca AR gözlükleri geliştiriyor. Onlar için bir şirket sanal gerçeklikle çalışan bir işletim sistemi oluşturabilir.

Daha önce Huawei, tüm Android akıllı telefonların gelecekte geçiş yapabileceği kendi Hongmeng işletim sistemini tanıttı. Şirket, ABD’nin yaptırımları nedeniyle Google’ın şirketleri Android’i kullanmasını yasaklayabileceği için kendi işletim sistemini oluşturmak zorunda kaldı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu