Tiktok Takipçi Satın Al

Facebook Instagram Tarzı Close Friends Özelliği Geliştiriyor

Facebook, Messenger için sınırlı bir yakın arkadaş grubu ile içerik paylaşmanıza izin verecek yeni bir özellik geliştiriyor.

Şu anda “Sık Kullanılanlar” adı altında geliştirilmekte olan özellik, ilk kez uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafında , varlığı doğrudan Facebook tarafından TechCrunch’a bildirilmeden önce keşfedildi. Facebook’un sahip olduğu ağın geçen yıl yaydığı Instagram‘ın “Arkadaşlarını Kapat” özelliğine benzer bir yaklaşım.


Facebook’un Sık Kullanılanları, kendi arkadaşlarınızla kendi arkadaşlarınız arasında olacak şekilde manuel olarak atamanıza izin verir. Ardından, Messenger’ı kullanarak paylaşmak istediğiniz bir Hikaye veya kamera postanız olduğunda, bu listeye gönderebilirsiniz. Bu, tüm arkadaşlarınızın Facebook Hikayenizde yayınlanan içeriği görmesine izin vermek veya başkalarına doğrudan iletiyle özel olarak göndermek arasında bir temel oluşturur ancak Instagram’ın aksine, Facebook, özelliğin gerçek Facebook Hikayenizi kimin göreceğini kısıtlamanın bir yolu olmadığını söylüyor.

Sık Kullanılanlar, yıllar boyunca biriken sıradan tanıdıkların bir balon listesi hakkında endişelenmeden, insanları Facebook’ta daha fazla paylaşmaya teşvik etme girişimi olarak görünmektedir. Bu , 2014’te geri dönüş hakkında yazdığımız bir problemdi ve kendi Facebook arkadaş listemin herhangi bir göstergesi ise, sorun o zamandan beri daha da kötüleşti.

Bu özellik aynı zamanda Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in şirketin sosyal ağlarını şehir meydanından ziyade oturma odasının dijital eşdeğeri olan daha gizlilik odaklı bir iletişim platformuna döndürme girişimleriyle de aynı hizada .

Facebook , Facebook arkadaşlarınızı Arkadaşlarınızı Yakın, Tanıdıklarınız ve Kısıtlanmış olarak sıralamanıza olanak tanıyan, Arkadaş Listeleri adıyla benzer bir özelliğe sahiptir . Bununla birlikte, Sık Kullanılanlar, Instagram yaklaşımına benzer şekilde yetiştirmek için tercih edilen arkadaşlardan oluşan tek bir liste ile daha basit bir yaklaşım sunacak gibi görünüyor.

Facebook’un yeni Sık Kullanılanlar özelliği şu anda prototip aşamasındadır ve şirketin resmi olarak dahili olarak test etmeye başlaması bile yeterince erkendir. Bu, resmi olarak serbest bırakılmadan önce çok fazla değişebileceği anlamına gelir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu