Tiktok Takipçi Satın Al

Evden Dünyaya Açılarak Nasıl Döviz Kazanılır?

Evden çalışmak oldukça rahat bir çalışma alanına sahip olunarak hem de yol çilesi olmadan para kazanılan bir yöntemdir. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde çok daha popüler olan bu çalışma tarzı,ek iş yapmak isteyenlerin de sık kullandığı yöntemdir.

Evde çalışmak herkesin ilgi ve yeteneklerine göre farklı işler yapılabilir. Bu tarzda çalışmanız için illaki yazılımcı, grafiker, sosyal medya ile ilgilenmeniz şart değil.İster el işi yapın ister muhasebeci olun evden çalışarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu parayı döviz olarak da kazanabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Böylece sadece Türkiye’de değil tüm dünyadan müşterileriniz olabilir.

El işi ürünlerinizi evden dünyaya satarak para nasıl kazanılır?


Evde boş vakitlerinizde ya da tam zamanlı olarak kendi el işi ürünlerinizi yaparak dünyanın her yerine satarak gelir elde edebilirsiniz. etsy.com el işi üretimlerinizi dünyaya satabileceğiniz bir site. Takı yapıyor olabilirsiniz,örgü yapıyor olabilirsiniz, elbise tasarlıyor olabilirsiniz el becerisiyle yapabildiğiniz her şeyi burada dünyaya pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca antika eşyalarınızın da buradan alıcısını bulabilirsiniz.

Fotoğraf ve video satarak para kazanın

Fotoğraf ve video çekmekten hoşlanıyorsanız onları istockphoto.com sitesinden satabilirsiniz. Doğa fotoğrafı olabilir aile fotoğrafı olabilir seyahat fotoğrafı da her alandan çektiğiniz fotoğraflarınızı satabilirsiniz. Bu fotoğraflar haber sitelerinde seyahat bloglarında ya da web sitelerinde kullanılabilir.

Evden eğitim hazırlayarak para kazanın

Bir alanda uzman derecesinde bilgi sahibi iseniz bu bilgilerinizi insanlara öğreterek düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Udemy.com sitesinde eğitim videoları hazırlayarak insanlara sunabilirsiniz.Yine aklınıza gelebilecek her alandan eğitimler olabilir. Herkesin her türlü alandan öğrenmek istediği bilgiler olacaktır.Eğer ki İngilizceniz yeterliyse İngilizce eğitimler yapmanız global anlamda eğitimlerinizin alınacağından dolayı çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Ayrıca bu siteden siz de eğitimler alarak kendinizi
geliştirebilirsiniz. Şu ana kadar bir alanda uzmanlaşmadıysanız kendiniz için bir alan seçerek o işte kendinizi ilerleterek başlayabilirsiniz. Bu site gibi onlarca kaynak bulunmaktadır.

Evden Dünyaya Açılarak Nasıl Döviz Kazanılır?

İlk freelance işimi nasıl bulabilirim?

Ek iş için en çok kullanılan yöntemlerden biri freelance çalışmaktır. Sadece evde değil internet bağlantısı olan her yerde iş alabileceğiniz bir diğer siteler de freelance.com ve upwork.com Grafik tasarım,logo tasarım,3D modelleme,uygulama yapma,web sitesi geliştirme gibi çeşitli alanlardan iş alabilirsiniz. İlk defa freelance iş almak isteyenler de burada eğitimlerinde yaptığı projeleri sunarak güven sağlayabilir. Böylece dünyanın her yerinden iş alabilirsinizTürkiye’de kullanılan bu tarz freelance işler almak için kullanılan sitelerden biri de armut.com. Bu sitede bunlara ek temizlik tadilat tamir özel ders gibi hizmetler de verebilirsiniz.

Youtube.com Muhtemelen hepimizin bildiği Youtube’tan para kazanmak ama buna ek olarak çok daha fazla kazanabileceğiniz bir yöntem var. İzleyenleriniz Türkiye’den olursa 1000 izlenme başına yaklaşık 1TL kazanıyorsunuz ancak global bir kanalınız varsa 21 TL kazanabilirsiniz. Peki İngilizce bilmiyorsanız nasıl global bir kanalınız olabilir? Hiç konuşmadan sadece çekim yaparak milyonlarca izlenen kanallar bulunmakta. Buna en iyi örneklerden biri ‘’TsysyTube Restoration’’ kanalı. Bu kanalda birçok eski küflenmiş ya da antika ürünleri restore ederek neredeyse sıfır ürün haline getiriyor ve bunu yaparken hiç konuşmuyor sadece yaptığı aşamaları çekiyor.Toplam 105 milyon izlenen bu kanalın izleyicileri dünyanın her yerinden olduğu için iyi bir gelir elde ediyor.

Bu siteler gibi çok daha fazlası ek iş fırsatı sağlamaktadır. Pandemi süreci evde çalışma altyapılarının daha hızlı gelişmesini sağladı. Bu süreçte Türkiye’de şirketler çalışanlarının %36’sı evden çalıştırmaktadır. Araştırmalar gelecekte çok daha fazla insanın kalıcı olarak evden çalışacağını söylüyor. (kaynak:deloitte)

Evden Dünyaya Açılarak Nasıl Döviz Kazanılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu