Tiktok Takipçi Satın Al

Etkileyici Bir Instagram Profili Oluşturmak İsteyenlere Tavsiyeler

Üye sayısı 2021 yılı başında 1 milyarı aşan Instagram, en popüler sosyal medya kanalı olarak gösterilebilir.


Kişisel ve kurumsal kullanıcılar için ilgi çekici profil resmi kullanmak, takipçi sayısının kısa sürede hedeflenen yere gelmesine yardımcıdır. Instagram Profili Nasıl Olmalı?

Bakış açısını değiştirecek ufak dokunuşlarla sosyal medya hesapları güçlü ve kesintisiz bir iletişi ağı olarak kullanılabilir. En az özgün ve kaliteli içerikler kadar önem taşıyan instagram profil düzeni hedef takipçilerin ilgisini çekecektir. Sosyal medya hesabınızı daha aktif bir şekilde kullanmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin…

1. Akılda kalan bir kullanıcı adı seçmeye özen gösterin

Kullanıcı adı seçiminde tercihlerin kolay ve anlaşılır isimlerden yana kullanılması gerekir. Sıra dışı temalara eşlik edecek akılda kalan kullanıcı adları kim olduğunuzu veya ne iş yaptığınızı net olarak belirtmelidir.

2. Kim olduğunuzu en sade şekliyle açıklayın

Bioda kullanılacak fotoğraf ve yazılacak hikâye son derece önemlidir. Etkileyici bir profil fotoğrafı yeni takipçiler için davetiye görevi üstlenirken, hazırlanacak biyografi yazısı da sayfa hakkında bilgiler vermelidir.

 • Sizi siz yapan özellikler
 • Blog ya da web sitesi adresi
 • Etkileyici ikonlar ve
 • Etkileyici bir dil kullanmak potansiyel takipçi çevrenizin kısa sürede genişlemesini sağlar.

Bio için karakter sınırlaması olduğu unutulmamalı ve kullanılacak metnin limit içinde kalıp kalmadığının kontrolü için online karakter sayacı hizmeti alınmalıdır. Bilgilendirici, yaratıcı ve okuyanı harekete geçirecek bir bio 150 karakter içine sığdırılmalıdır.

Biyografiye asla yazılmaması gerekenler!

Şarkı sözleri, özlü sözler, felsefi cümleler, farklı dillerden alıntılanan sözler, siyasi veya dini görüşünüz, takibe takip gibi hedefle etkileyici bir biyografiye asla yazılmaması gerekenler arasında sayılabilir.

3. Profil fotoğrafınız sizi temsil etsin

Etkileyici profil resmi kullanıcılara ad okumadan sizin hesabınızda oldukları hissi vermelidir. Karmaşık ve zıt renklerin kullanılmadığı, işletme profilleri için kurumsal logonun tercih edildiği, karanlık olmayan, filtre kullanılmamış ve sadece yüz ağırlıklı resim seçimleri organik takipçiler kazanmanın en önemli başlangıcıdır.

Etkileyici Bir Instagram Profili Oluşturmak İsteyenlere Tavsiyeler

4. Kaliteli içerik üretin

Doğru içerik üretmek, gönderi altına kısa ve anlaşılır açıklamalar yazmak, #hashtag kullanmak, konum paylaşmak profil kalitesini gösteren ayrıntılardır. Okuyucu kazandıran bu detaylarla kalitenizi ortaya koyabilir, benzer standartlara sahip gönderilerle takipçi kitlenizi elinizde tutabilirsiniz. Doğru içerik üretmek için;

 • Özgün olmaya
 • Takipçilerinizi ilgilendirecek detaylara yer vermeye
 • Yüksek kalitede fotoğraf kullanmaya
 • Sosyal medya modasını yakından takip etmeye ve
 • Güzel anıları ilerleyen tarihlerde paylaşmaya özen gösterin.

Kimi zaman fotoğrafların yanıltıcı olabileceğini aklınızdan çıkartmayın!

5. Instagram paylaşımlarınızda hashtag kullanın

Gönderi kalitesi üzerinde son derece etkili olan doğru # kullanımı sizi kısa sürede popüler yapacaktır. Yapılan gönderiyle alakalı etiket kullanımı, takipçilerin aradıkları bilgiye rahat erişmelerine yardımcıdır. Kısa, anlaşılır ve akılda kalıcı hashtagler, milyonlarca kişinin paylaşımınız altında buluşmasını kolaylaştırır. Kurumsal hesaplar üzerinden yapılan paylaşımlarda kullanılacak hashtaglerin özenle seçilmesi gerekir.

6. Etiket ve konum kullanın

Gönderilerin ve fotoğrafların etiket kullanılarak yapılması önemlidir. Instagram profil düzenleme kadar önemli olan etiket kullanımı etkileşim halinde bulunduğunuz hesaplar hakkında fikir verir. Konum paylaşımı da tercihlerinizi gösterecektir.

7. Instagram gönderi zamanını doğru belirleyin

Bütün koşulları sağlayan ancak gönderi zamanlamasını doğru yapmayan hesaplar, kazandıkları takipçileri kısa sürede kaybedecektir.

 • Takipçileri bıktırmayan ama
 • Kendini de unutturmayan sıklıkta yapılan paylaşımlar, sosyal medyada dengeyi sağlar.

Günde 1-2 fotoğraf yeterli, 5 ve üzeri fotoğraf sıkıcıdır. Instagram hikâyeler güncellenirken yine takipçi tercihleri göz önünde tutulmalıdır. 24 saat sonra silinecek video ya da fotoğrafların herhangi bir etkinliğe dikkat çekmenin en etkili yöntemi olduğu unutulmamalıdır.

8. Paylaşımlarınızda sadece en iyi fotoğrafları kullanın

Hesabınızın bütünlük taşıması için belirlediğiniz temayı kullanın. Yapay olmak yerine “an”lardan faydalanın. Dikkat dağıtıcı unsurlardan kaçarken mesajı net bir şekilde karşı tarafa aktaracak sahneleri tercih edin.

Kişisel imajın ve kurumsal kimliğin markalaşma üzerindeki kalıcı etkisi sosyal medya hesaplarının doğru yönetilmesiyle mümkün olabilir. Küçük detayların bütün üzerinde belirleyici olduğu süreçte en iyi instagram profilleri incelenerek en doğru tasarım oluşturulabilir. Hedefinizi baştan belirleyerek takipçilerinizi gerçekten ilgilendirecek bir profil hazırlayabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu