TeknoDiot
     
     
     

ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

Eğer dün bilgisayarı kapattığınızda her şey normal bugün bilgisayarınızı açtığınızda internete bağlanmaya çalıştığınızda  yukarıdaki gibi hata alıyorsanız modem kablolarını kontrol edin
ve  modeminize mümkün ise farklı bir cihaz ile bağlanmayı deneyin. Eğer farklı bir cihaz ile girip bilgisayarınızdan giremiyorsanız duruma göre aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

ERR_CONNECTION_RESET Hatası Çözüm Yolları

Sorunun kaynağı sizin bilgisayarınızda olduğunu tespit ettiniz. Öncelikle modeme imkanınız varsa kablo ile bağlanıp wifi sürücünüz ile olabilecek sorunu da tespitini sağlayabilirsiniz.
İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Kabloları kontrol ederek jacklardan birsinin çıkmış olabileceği yada genel bir arıza olabileceği durumunu yukarıda tespiti ettik,  bu işlemi müşteri temsilcisini arayarak da adım adım telefonda sizi yönlendirerek de yapabilirsiniz.

Güvenlik Duvarı Ayarlarını kontrol edin.

Bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun olabilir. Ethernet sürücüsü eğer düzgün bir şekilde çalışıyorsa sisteminize giren bir virüs bağlantınızı engelliyor olabilir veya güvenlik duvarı ayarlarının Chrome yada kullandığınız tarayıcının ağa erişmesine izin vermiyor olabilir. Denetim masası > Güvenlik duvarı simgesine gelip izin verilenler kısmını bularak tarayıcınızı beyaz liste uygulamaları arasına ekleyin ve karaliste’de adı gözüküyorsa buradan kaldırınız.
Proxy sunucu kullanıyorsanız ayarlarınızı kontrol edin.

Proxy sunucusu kullanıyorsanız eğer, tarayıcınızın proxy ayarlarını kontrol ediniz. Proxy ayarlarınızı gözden geçirmek için, Chrome yada diğer tarayıcınızın Menü kısmına gelin ve ayarlar > gelişmiş ayarlar(ı göster) > proxy ayarlarını değiştir > lan ayarları kısmına tıklayın ve “Lan için proxy sunucusunu kullan” seçeneğinin başından tik işaretini kaldırın. Daha sonra chrome uygulamanızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz.  Sonucu bizimle aşağıdaki iletişim kutusunu kullanarak paylaşırsanız memnun oluruz.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yasaklı Sitelere Giriş İçin Kullanabileceğiniz 5 VPN Programı

Uğur Aydemir

Google Firebase Nedir?

Buğra Noyan

Bilmeniz Gereken Windows 10 Touchpad (Dokunmatik Yüzey) Kısayolları!

Burak Dal

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.