Tiktok Takipçi Satın Al

ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

err_connection_reset hatasının neden kaynaklığından bahsedeceğiz. Eğer dün bilgisayarı kapattığınızda her şey normal bugün bilgisayarınızı açtığınızda internete bağlanmaya çalıştığınızda yukarıdaki gibi hata alıyorsanız modem kablolarını kontrol edin.

err_connection_reset hatası çözümü nedir? Modeminize mümkün ise farklı bir cihaz ile bağlanmayı deneyin. Eğer farklı bir cihaz ile girip bilgisayarınızdan giremiyorsanız duruma göre aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.

err_connection_reset Hatası Çözüm Yolları


Sorunun kaynağı sizin bilgisayarınızda olduğunu tespit ettiniz. Öncelikle modeme imkanınız varsa kablo ile bağlanıp wifi sürücünüz ile olabilecek sorunu da tespitini sağlayabilirsiniz.
İnternet bağlantınızı kontrol edin.

Kabloları kontrol ederek jacklardan birsinin çıkmış olabileceği yada genel bir arıza olabileceği durumunu yukarıda tespiti ettik,  bu işlemi müşteri temsilcisini arayarak da adım adım telefonda sizi yönlendirerek de yapabilirsiniz.

ERR_CONNECTION_RESET Hatası ve Çözümü

Güvenlik Duvarı Ayarlarını Kontrol Edin

Bilgisayarınızda yazılımsal bir sorun olabilir. Ethernet sürücüsü eğer düzgün bir şekilde çalışıyorsa sisteminize giren bir virüs bağlantınızı engelliyor olabilir veya güvenlik duvarı ayarlarının Chrome yada kullandığınız tarayıcının ağa erişmesine izin vermiyor olabilir.

Denetim masası > Güvenlik duvarı simgesine gelip izin verilenler kısmını bularak tarayıcınızı beyaz liste uygulamaları arasına ekleyin ve karaliste’de adı gözüküyorsa buradan kaldırınız. Proxy sunucu kullanıyorsanız ayarlarınızı kontrol edin.

Proxy sunucusu kullanıyorsanız eğer, tarayıcınızın proxy ayarlarını kontrol ediniz. Proxy ayarlarınızı gözden geçirmek için, Chrome yada diğer tarayıcınızın Menü kısmına gelin ve ayarlar > gelişmiş ayarlar(ı göster) > proxy ayarlarını değiştir > lan ayarları kısmına tıklayın ve “Lan için proxy sunucusunu kullan” seçeneğinin başından tik işaretini kaldırın.

Güncel Google Chrome Dns Adresleri Dns 1: 8.8.8.8  ve Dns2 : 8.8.4.4 olarak güncelleyin. Bununla birlikte  Open Dns adresleri olan 208.67.222.222 -ve 208.67.220.220 adreslerini kullanarak bu sorunun çözümü sağlamış olursunuz.

Daha sonra Chrome uygulamanızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğini test edebilirsiniz. Sonucu bizimle aşağıdaki iletişim kutusunu kullanarak paylaşırsanız memnun oluruz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu