Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Driver Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Windows 10 driver güncelleme bilgisayarda yer alan her türlü donanım ve yazılım unsurunun son derece iyi bir performansla çalışması için gereklidir.

Windows 10 driver güncelleme nasıl yapılır?  Driver olarak olarak adlandıran yapı, bilgisayarın er parçasının birbiri ile ve ana sistemle uyumlu olarak çalışmasını sağlayan bir yapıdır.


Bu yüzden driver bir bilgisayarın olmazsa olmazsa olmaz unsuru olarak da görülebilir. Bu özellikleri ile driver bir bilgisayarın açılmasından kapanmasına kadar geçen süre içinde yapılan her işlemde kullanılan aygıt ve yazılımın işletim sistemi tarafından tanınması ve onaylanmasını sağlayan araçlardır. Windows 10 driver güncellemesi ise bu özellikler düşünüldüğü zaman oldukça önemli ve kontrol edilmesi gereken bir konu olarak ortaya çıkmaktadır.

Windows 10 Driver Güncellemesi Yapmanın Adımları Nelerdir?

Bilgisayar kullanıcıları olan kişiler ilgili ayar ve kontrol bölümlerinde ki kimi adım ve yönergeleri izleyip, driver güncellemesi yapabilirler.  Yine driver sürümünün hali hazırda güncel olup olmadığını da denetleyebilirler. Windows 10 driver güncellemesi yapmak için şu yollar izlenebilir.

Ana sayfa ekranı üzerinde bulunan Bilgisayarım simgesine sağ tıklayıp özellikler kısmı açılır. Ardından bu sekme içinde yer alan Gelişmiş Sistem Ayarları bölümüne giriş yapılır. Açılan kısım üzerinde ise Sistem Özellikleri alanından direk olarak Donanım seçilir.

Bu alan içinde ise Aygıt Yükleme Ayarı yazan yere basılıp açılır ve daha sonra “Ne yapılacağını Benim Seçmeme İzin Ver” menüsü içinde yer alan Her Zaman Windows Update en iyi sürücü yazılımı yükle alanı bulunup seçilir ve ardından değişiklikler kaydedilir.

Sonrasında ise sırasıyla Bilgisayarım, ardından Yönet ve oradan da Aygıt Yöneticisi alanına gelinir. Bu alanda güncelleme ya da driver yüklemesi yapılacak aygıtların belli olduğu bir alan vardır. Buradan ilgi alan seçilir ve işlem sırasıyla devam edilip güncelleme işlemleri yapılır.

Windows 10 Driver Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu