Dünyanın En Küçük Osiloskobu Arıkovanı’nda

Karşınızda Dünyanın En Küçük Osiloskobu

Abone Ol 

3 KGağırlığındaki, elektrik değerlerini ölçen osiloskop cihazı, Minis ile 60 grama indi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı, dünyanın en küçük osiloskobu Minis’i vitrinlerine taşıdı. Elektrik sinyallerini ölçümleyen 3 kg ağırlığa sahip osiloskop cihazı, 60 gramlık boyutuyla ceplere sığabilecek duruma dönüştü. Kullanıcılarla buluşmak için 100 bin TL’lik hedefi bulunan Minis, Arıkovanı’ndan destek bekliyor.

Türkiye’nin girişimcilerini desteklemeyi sürdüren Turkcell, kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda geleceğin teknolojik ürününü vitrinine taşıyor. Türk mühendislerin, bir ilke imza atarak geliştirdiği, dünyanın en küçük osiloskobu Minis, cep telefonu, tablet ya da bilgisayara bağlanarak çalışıyor. Arıkovanı, elektronikle ilgilenen herkes tarafından kullanılan elektriksel değerleri ölçümleyen osiloskop cihazının en inovatif versiyonu Minis için sipariş topluyor.

[sp-related style=”light” id=”30854″]

Ağır ve hantal cihazlar ‘cep’e sıdırılıyor

Karşınızda Dünyanın En Küçük Osiloskobu

En yalın ifadeyle elektriksel sinyallerini dalgaya dönüştüren ölçü aleti osiloskop, gerilim, frekans, akım gibi değerleri ölçerek ekrana taşıyor. Kamera, televizyon gibi elektronik cihazların onarım işini yapan deneyimli kimseler, teknik servislerde, meslek liselerinde ve uzman kişilerin kullandığı ağır ve hantal olan osiloskoplar, laboratuvar dışına da çıkarılamadığı için yeterince etkili bir çözüm sunamazken Minis, kompakt gövdesi ile bu devasa cihazları ‘cep’e sığdırıyor. Minis, yaklaşık 3 kilogramı bulan muadillerine göre 60 gram ağırlığa sahip.

Arıkovanı’nda 100 bin TL’lik destek bekliyor

Kolayca akıllı telefona bağlanabilen Minis, kontrolü de akıllı telefon ekranı üzerinden sağlıyor. Minis uygulaması indirilen telefon, tablet ve bilgisayara USB kablo ile bağlandığında cihaz çalışmaya başlıyor. Osiloskopların karmaşık kullanımı yerine birkaç parmak hareketiyle çözüm sağlayan cihaz, Arıkovanı üzerinden kullanıcı desteği bekliyor. Oskiloskoba en çok ihtiyaç duyan yerlerden biri olan meslek liselerini de düşünen Minis ekibi meslek liselerine özel destek paketlerine de kampanya sayfalarında yer veriyor. 100 bin TL hedefi bulunan proje, ilk siparişlerini Nisan 2019’da kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Minis’in Arıkovanı’nda hedefine ulaşabilmesi için XX gün kaldı ve 100 bin TL’ye ihtiyaç var. Arıkovanı’ndaki Minis sayfası için: arikovani.com/projeler/minis/detay

Göz atın:   Ekranları Dokunmatik Hale Getiren Wollox Arıkovanı'nda

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

TeknoDiot Bey

TeknoDiot Bey Diyeceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!