Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın En İyi Oyun Firmaları

Bugün sizlere Dünyanın en iyi oyun firmaları hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Detaylar makalemizde…

Hızla gelişim gösteren bilgisayar ve mobil oyunlar birçok farklı oyuncuyu kendisine çekmektedir. Birbirinden farklı maceralar ve benzersiz dünyalar sunan oyunlar giderek insan hayatında daha da büyük bir yer kaplamaya başlamıştır.


Devasa haritalar, oyuncular ile özdeşleşen karakterler, maceralar, aksiyonlar ya da üzüntü ve mutluluk dolu anlar. Hepsini ve çok daha fazlasını bilgisayar oyunları içerisinde bulmak mümkündür. Her oyun bir oyun firması tarafından tasarlanmaktadır. Günümüzde oyun firmaları çok büyük kazançlar elde etmektedir. Dünyanın en iyi oyun firmaları ise çok büyük müşteri kitlelerine sahiptir.

Microsoft Studios

Xbox game studios, Xbox, Xbox 360, Xbox one, Steam, Windows Store, Windows Phone gibi birçok platform için oyun üretimi yapan Microsoft’a ait bir prodüksiyon kanalıdır. 2002 yılında Microsoft Game Studios olarak kurulmuş ve 2011 yılında günümüzdeki halini almıştır.

Sony Computer Entertainment

16 kasım 1993 tarihinde PlayStation oyun konsollarını üretmek amacı ile Japonya’nın başkenti olan Tokyo’da kurulmuştur. PlayStation oyun konsollarını üretmek ve yazılım ya da donanım ürünlerini ortaya çıkarmak amacı ile kurulmuştur. Şirket daha sonraları video oyun geliştirme alanında ilerlemiş ve son derece başarılı bir konuma gelmiştir.

Dünyanın En İyi Oyun Firmaları

Activision Blizzard

Bu şirket Fransa kaynaklı bir Amerikalı bilgisayar oyunu geliştiricisi ve yayımcısı olan Vivendi Holdig’e aittir. Şirket Activision ve Vivendi Games’in birleşimi sonucu ortaya çıkmıştır. Attığı başarılı adımlar ve geliştirdiği video oyunlar ile adını duyurmayı başarmıştır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu