TeknoDiot.com
   
Image default
Anasayfa » Akıllı Telefon Haberleri » Apple’ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir

Apple’ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir


MacRumors’un bir raporunda Barclays analisti Blayne Curtis ve ortaklarının Apple’ın tedarik zincirindeki bazı tedarikçilerle bir toplantı yaptıktan sonra gelecekteki iPhone‘lar için bazı öngörülerle karşılaştıkları bir araştırma notundan bahsettiler.

Özellikle, görünüşe göre Apple‘ın Touch ID’yi geri getirebileceği, ancak bildiğimiz şekilde değil, 2020 iPhone’dan söz edildi.

Rapora göre, 2020 iPhone’un tam ekranlı Dokunmatik Kimliğe sahip olacağını iddia ediyorlar, yani ekranda dokunduğunuz her yerde kullanıcının kimliğini doğrulayacak.

Apple'ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir

Bu, parmak izinizin kaydedilmesi için ekranın belirli bir bölümüne dokunmanız gereken ekran parmak izi sensörlerinin yinelenmelerine karşıdır. İlginç olan, aslında Apple’ın hala parmak izi teknolojisini nasıl keşfettiğini ilk duyduğumuzda olmadığının durumudur.

Geçmişte keşfedilen birkaç patent vardı ve en sonuncusu Apple’ın tespitin tüm ekran boyunca çalışmasını sağlayacak bir yol bulabileceğini öne sürdü. Face ID’nin Touch ID’ye kıyasla kullanmak için biraz fazla sorun olduğunu düşünüyorsanız, bu iyi bir haber olabilir. 2020 yılı içerisinde çıkacak iPhone modellerinde ekranın tamamında kimlik doğrulaması yapılacağı kesin.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Metinden Video Yapan İlk Platform Ortaya Çıktı

Buğra Noyan

Microsoft, İşsizlik Sorunu Yaşayan 25 Milyon Kişi İçin Kolları Sıvadı

Buğra Noyan

Samsung, Google Uygulamaları Nedeniyle Huawei Mate 30 ile Dalga Geçiyor

Buğra Noyan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.