TeknoDiot.com
   
     

Apple’ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir

Apple'ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir Akıllı Telefon Haberleri Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

MacRumors’un bir raporunda Barclays analisti Blayne Curtis ve ortaklarının Apple’ın tedarik zincirindeki bazı tedarikçilerle bir toplantı yaptıktan sonra gelecekteki iPhone‘lar için bazı öngörülerle karşılaştıkları bir araştırma notundan bahsettiler.

Özellikle, görünüşe göre Apple‘ın Touch ID’yi geri getirebileceği, ancak bildiğimiz şekilde değil, 2020 iPhone’dan söz edildi.

Rapora göre, 2020 iPhone’un tam ekranlı Dokunmatik Kimliğe sahip olacağını iddia ediyorlar, yani ekranda dokunduğunuz her yerde kullanıcının kimliğini doğrulayacak.

Apple'ın 2020 Yılı iPhone Modelleri Tam Ekran Dokunmatik Kimliğe Sahip Olabilir Akıllı Telefon Haberleri Apple Haberleri Teknoloji Haberleri

Bu, parmak izinizin kaydedilmesi için ekranın belirli bir bölümüne dokunmanız gereken ekran parmak izi sensörlerinin yinelenmelerine karşıdır. İlginç olan, aslında Apple’ın hala parmak izi teknolojisini nasıl keşfettiğini ilk duyduğumuzda olmadığının durumudur.

Geçmişte keşfedilen birkaç patent vardı ve en sonuncusu Apple’ın tespitin tüm ekran boyunca çalışmasını sağlayacak bir yol bulabileceğini öne sürdü. Face ID’nin Touch ID’ye kıyasla kullanmak için biraz fazla sorun olduğunu düşünüyorsanız, bu iyi bir haber olabilir. 2020 yılı içerisinde çıkacak iPhone modellerinde ekranın tamamında kimlik doğrulaması yapılacağı kesin.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.