Tiktok Takipçi Satın Al

Razer Blackwidow V4 PRO Oyuncu Klavyesi Tanıtıldı

Razer Komut Kadranı, özel makro tuşları, ultra atmosfer sunan alttan aydınlatma ve sonsuz özelleştirme seçenekleri ile BlackWidow V4 Pro, tam gelişmiş bir savaş istasyonu klavyesidir.

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, bugün oyuncular ve PC tutkunlarının oyun masalarını mükemmelleştirecek özelliklerle dolu eksiksiz bir savaş istasyonu klavyesi olan yeni Razer BlackWidow V4 Pro’yu duyurdu. Yeni Razer Komut Kadranı, özel makro tuşları, kapsamlı Razer Chroma RGB aydınlatması, Razer Mekanik Anahtarları ve özel medya kontrolleri ile bu klavye her PC oyuncusu için kusursuzdur.

Razer’ın ödüllü BlackWidow klavye serisindeki bu son sürüm, her oyuncuya uygun birçok özelliğe sahiptir. Komut Kadranı, masaüstü uygulamaları ve oyunlar için gelişmiş kontroller ve kısayollar sağlar. Ek olarak, özel makro tuşları, hararetli oyun anlarında karmaşık eylemlerin tek bir tuşa basarak yürütülmesine imkân tanır. Klavye ayrıca tuş başına Razer Chroma RGB aydınlatmaya ve çok bölgeli RGB alt aydınlatmaya sahiptir. Böylece neredeyse sınırsız özelleştirme seçenekleri ve oyun atmosferini zirveye taşıma imkânı sunar.


Razer Blackwidow V4 PRO Oyuncu Klavyesi Tanıtıldı

Razer’ın PC Oyun Bölümü Başkanı Barrie Ooi, “BlackWidow serisi, 2010’da ilk kez piyasaya sürüldüğünden beri oyuncular tarafından sevildi” dedi. “BlackWidow V4 Pro, kolayca özelleştirilebilir bir Razer Komut Kadranı ve özel makro tuşlarına sahip olup, kullanıcılara daha da fazla kontrol sağlar. Klavye ayrıca, gerçekten sürükleyici bir oyun deneyimi sunmak için Razer Chroma RGB aydınlatma ekosistemiyle sorunsuz bir şekilde çalışan 3 taraflı klavye alt aydınlatması ve tuş başına aydınlatmaya sahiptir.”

Özelleştirme ve Kontrol

Komut Kadranı, pencere yakınlaştırmadan tarayıcı sekmesi değiştirmeye kadar 8 varsayılan modla önceden ayarlanmıştır. Ayrıca, kullanıcılar kadranı 100’e kadar Özel Mod ile programlayarak, kadranın hem saat yönünde hem de saat yönünün tersine hareketlerini tercih ettikleri komutla eşleştirmelerine olanak tanır. Günlük kullanım için kullanıcılar, Photoshop fırça boyutu ayarı, zaman çizelgesinde ilerleme ve daha fazlası gibi birden çok uygulama kısayolunu programlayabilir. Her mod, Komut Kadranı’nda basit bir tıklama ile değiştirilebilir ve kadranın renk kodlu arka aydınlatmasıyla kolayca tanımlanabilir.

Kolay erişim için ana klavye düzeninin soluna yerleştirilmiş 5 makro tuşu bulunur. Razer Synapse aracılığıyla veya anında makro kaydıyla programlanabilen bu tuşların tümü karmaşık eylemleri tek tuşla aktif etmek için kullanılabilir. Ek olarak, klavyenin kenarlarında da 3 makro tuşu mevcuttur. Klavyede uygun şekilde konumlandırılmış toplamda 8 makro tuşu bulunur.

Sürükleyici Razer Chroma RGB

BlackWidow V4 Pro, üst düzey bir atmosfer için Razer Chroma RGB ile tasarlanmıştır. Klavye, daha parlak, daha canlı bir RGB efekti için şeffaf anahtar yuvasından parlayan tuş-başına-aydınlatma özelliği ile gelir. Bu, manyetik olarak tutturulmuş pelüş suni deri bilek desteğine uzanan eşit derecede parlak 38 bölgeli alttan aydınlatma ile güçlendirilerek kullanıcıya daha da fazla RGB etkisi sağlar.

Razer Synapse aracılığıyla, kullanıcılar klavyeyi tüm Razer Chroma RGB özellikli cihazlarıyla birlikte diğer 3. parti Chroma Connect ürünleriyle de senkronize edebilirler. Razer Chroma RGB aydınlatmanın oyun içinde gerçekleşen eylemlere veya durumlara göre tepki verdiği 200’den fazla Chroma entegreli oyun mevcuttur.

Ekstra Özelliklerle Dolu

Klavye, dokunsal geri bildirim için Green Clicky anahtar veya yumuşak ve sessiz bir hareket için Sarı Doğrusal anahtar tercihleri ile yeni nesil Razer mekanik anahtarlarına sahiptir. Anahtarların her iki çeşidi de 100 milyona kadar tuş vuruşu için derecelendirildi.

Diğer bazı önemli özellikler şunları içerir: USB 2.0 geçidi, çıkartılabilir C Tipi bağlantı, dayanıklı 5052 alüminyum alaşımlı üst kasa, çift açılı ayaklar ve 8000 Hz’e kadar yoklama oranı (polling rate). Son olarak, klavye geliştirilmiş yazma akustiği yaratmak adına içinde dahili olarak 2 kat ses sönümleyici köpük ve dengeleyiciler içerir.

Razer Blackwidow V4 PRO Oyuncu Klavyesi Tanıtıldı

Çok sayıda makro tuşu, yeni Razer Komut Kadranı ve tam kapsamlı RGB aydınlatmasıyla ışıldayan Razer BlackWidow V4 Pro, nihai sürükleyici savaş klavyesidir.

BLACKWIDOW V4 PRO

 • Razer™ Mekanik Anahtarlar (Doğrusal/Klikli) (Linear/Clicky)
 • Razer Chroma™ RGB
 • Razer™ Synapse destekli
 • 5052 Alüminyum Alaşımlı Arka Kasa
 • Doubleshot ABS tuşbaşları
 • Razer™ Komut Kadranı
 • 5 özel makro tuşu
 • 3 özel yan makro tuşu
 • 4 özel medya düğmeli özel medya silindiri
 • USB 2.0 Passthrough
 • Çıkartılabilir Type C kablolar
 • Kasa köpüğü ve PCB köpüğü dahildir
 • Yağlanmış stabilizatörler
 • Manyetik pelüş suni deri bilek desteği
 • Ana şasede 2 taraflı alttan aydınlatma, bilek desteğinde 3 taraflı alttan aydınlatma
 • 5 adede kadar profil için hibrit dahili depolama
 • 8.000 Hz’e kadar yoklama oranı (polling rate)

Fiyat ve Çıkış Tarihi

229.99$ / 269.99€ – Razer.com, Razer Mağazaları ve Yetkili Satıcılar – 16 Şubat 2023

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu