Tiktok Takipçi Satın Al

Dünyanın En Büyük 3D Baskı ile Yapılanan Bina Tamamlandı

Apis Cor, Dubai’deki idari kompleks olan dünyanın en büyük 3D baskı binasının inşaatını tamamladı.

640 metrekarelik iki katlı bir bina. Bir 3D yazıcı kullanılarak 9.5 m’lik bir yükseklik oluşturuldu. Yazıcının çalışmasını izleyen ve yapının bazı bölümlerini manuel olarak kuran binanın oluşturulmasında üç inşaatçı yer aldı.


Şirket tarafından geliştirilen taşınabilir 3D yazıcı, inşaat işlemi sırasında vincin üzerine taşındı ve bina katmanını katman katmana basıp bir çimento karışımı ile sabitledi.

Tüm inşaat süreci yaklaşık üç hafta sürdü. Şirketin mesajı, insanların binanın yapımında önemli bir rol oynadığını söylüyor. Özellikle, inşaatçılar pencere ve kapıların yanı sıra betonarme destek yapılarını takviyeden elle döktü.

Dubai’de 3D bina

Dünyanın En Büyük 3D Baskı ile Yapılanan Bina Tamamlandı

“3D baskı teknolojisi hala geliştirmenin erken aşamalarında. Teknolojiyi toplu kullanım için uygun hale getirmek için kapsamlı araştırmalar yapıyoruz. Bu proje bize teknolojimizi geliştirmemize ve 3D yazıcımızın daha güvenilir ve verimli hale gelecek yeni bir sürümünü geliştirmemize yardımcı olacak benzersiz bilgi ve paha biçilmez bir deneyim sağladı. ”

Daha önce, bilim adamları, üretim için talimatlar ile basılı nesnelere DNA’nın eklenmesini önermişlerdi . Birincisi, bir yazıcı dosyasının kodlandığı 3D yazıcıda bir tavşan modelini çıkardılar.

Dünyanın En Büyük 3D Baskı ile Yapılanan Bina Tamamlandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu