Tiktok Takipçi Satın Al

Domain Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Domain tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurların en başında gelen doğru seçim olan bir domain adıdır. Yıllarca kullanacağınız domain adı markalaşabilecek bir yapıda olması önemli bir etkendir.

Her hangi bir ürün satmanıza gerek yok bir blog sitesi açsanız dahi büyük teknoloji blog siteleri gibi bir domain adı olması akılda kalıcılık yaratacaktır. Domain seçiminin nasıl yapılacağını başlıklar altında kısaca özetleyelim.

Kısa, Net ve Özgün


Doğru domain seçiminin hammaddesi özgün olması ve akılda kalıcılığı olmasıdır. Kısa ve net anlaşılan bir domain adresinin giriş yapan ziyaretçilerin bir sonraki arayışlarında web sitenizin adı ile aratırlar. Bu şekilde belirli takip eden bir kitleye sahip olursunuz.

Bununla birlikte domain adresinizi satma düşüncesine girerseniz eğer domain otoritesi ve marka görünümü çok önemli bir etkendir. Bundan dolayı özgün ve net bir domain adı seçmeniz daha sağlıklıdır.

Uzantı Seçimi

Domain uzantısı seçerken sektörünüze göre seçim yapmanız gerekir. Örnek olarak bir kurumsal firmaysanız “.com” veya belgeli alınan TR uzantılı alan adlarını tercih edin. Dünya geneline en çok kullanılan alan adı uzantısı “.com” ’dur. Bununla birlikte bir ziyaretçinin isminizi hatırlamaya çalışırken ilk giriş yapacağı domain “.com” olacaktır. Buda web sitenize +1 ziyaretçi demektir.

Domain seçiminin önemini tekrardan dile getirirken diğer alan adı uzantılarını da inceleyebilirsiniz. Tercih edilen “.net” veya “.org” uzantılı domainlerde hatırlanabilmektedir. Ancak eğer markalaşacak ve kısa net bir domain bulduysanız ve bu domain boşta ise hemen satın alabilirsiniz. Satın alacağınız ilk uzantı “.com” olmalı.

Domain Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Akılda Kalıcılık

Bir domainin facebook gibi akılda kalıcı, söylenmesi kolay ve kulağa hoş gelen bir adı olması, ziyaretçileri domain adını hatırlamalarına yardımcı olacaktır. Bundan dolayı akılda kalıcılık çok önemlidir. Bir domain seçimi yaparken uzun bir isim kullanmamayı tercih edin. Uzun bir isim kullandığınızda bir kere giren sadece bir kere giriş yapmış olacaktır. 2. Bir kişi aynı kişiden beklememeniz gerekir.

Markalaşabilecek Bir Seçim

Satın alacağınız domain adresi marka adı olabilecek bir isim olması önemlidir. İlerleyen süreçte web siteniz ile ilgilenemiyorsanız ve bu domaini satmak isterseniz eğer marka bir domain olması size satış sırasında kolaylık sağlayacaktır.

Marka olacak domain adları logo ile birlikte akılda kalıcılığı daha yüksek olduğu için seçimlerinizi markalaşacak bir domain adresinden kullanmanız otorite açısından çok daha iyi olacaktır.

Doğru bir domain seçimi yıllarca kullanacağınız bir isimdir. Bu isim sizin internet dünyasında ki isim olacağından dolayı doğru seçim yapmanız, doğru yolu seçmelisiniz. Markalaşacak bir domain adresleri birçok kişi ve firma tarafından değerlendirilebiliyor. İlerleyen dönemde satmayı düşünürseniz en baştan doğru seçim yapmalısınız. Unutmayın domain edildikten sonra değişiklik yapılamıyor.

Fiyatı ile sizlere önerebileceğimiz bir firma bulunuyor. Uygun fiyatları ile hosting ve alan adı tercihlerinizi ilgili firmadan gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdan ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Turhost domain fiyatlarını görüntülemek için tıklayınız.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu