LoL Darius CT (Counter)

Bu makalemizde size League of Legends Darius karakterinin CT'larını Rünlerini ve Pro buildlerini sizlere listeliyoruz.

LoL Darius CT karakterleri nelerdir? Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkunç komutanı olan Darius’tan daha yüce bir sembolü yok.

Mütevazı geçmişinin üzerinde yükselip Noxus’un Eli mertebesine ulaşan bu savaşçı, birçoğu da Noxus’lu olan imparatorluğun düşmanlarını gözünü kırpmadan biçip geçiyor. Darius CT listesinde hangi karakterler yer alıyor?

Davasının haklılığından hiç şüphe etmediğini ve baltasını kaldırdı mı asla tereddüt etmediğini bildikleri içindir ki Trifaria Lejyonu’nun liderine karşı gelenler ondan merhamet bekleme gafletine de düşmüyor.

Oyunda bulunan Darius, Noxus’un Eli ismi ile beraber anılan bu karakter oyunun yazmış olduğu hikâyeye göre, eskiden olan mütevazı hayatına son verip, yüksek bir mertebeye çıkan bu karakter en iyi savaşçılar arasında yer almaktadır.

İmparatorluğuna zarar veren veya rütbesini sarsacak olan kişileri gözünü kırpmadan öldürmektedir. Karakterin sahip olmuş olduğu balta bir düşman gördükten sonra asla çıkarıldığı yere geri gitmemektedir. Savaşmak uğruna canı pahasını veren bu karakter tereddüt etmeden düşmanlarına karşı savaş açmaktadır.

Oyundaki rolü dövüşçü olan bu karakter oyunun en gözde karakterlerinden bir tanesidir. Kolay kullanılabilirliği ve basit oynanış kontrolleri sayesinde pek çok oyuncunun da tercih ettiği bir karakterdir.

League of Legends Counter Aracımız

Darius CT Karakterleri

Yorick Jax Jayce Kayle Teemo
LoL Darius CT (Counter)  LoL Darius CT (Counter)  LoL Darius CT (Counter)  LoL Darius CT (Counter)  LoL Darius CT (Counter)

Darius Rün

Darius Pro Build

LoL Darius CT (Counter)
Darius CT

Darius Yetenekleri 

  • Pasif (Kanama): Bu karakter karşısında bulunan rakiplere karşı baltasını  savurmaktadır. Rakiplerine 5 saniye boyunca süren bir hasar vermektedir. Bu saldırısı fiziksel hasar olarak geçmektedir. Rakip oyunculara ya da birime yapılmış olan bu saldırıda 5 defaya kadar birikebilir.
  • Biçen Balta (Q): Bu karakter elinde bulundurduğu baltayı havaya kaldırdığında geniş bir çember halinde savurur. Baltanın ucu yani Keskin tarafının isabet ettiği rakipler baltanın sapına göre daha çok fiziksel hasar alır ve bu karakter hasar verdiği kadar belirli oranlarda can iyileşmesi kazanır. Bu sayede kendisinin gücü artarken rakibinin gücünü azaltır
  • Kemik Kıran (W): Darius adlı karakterin bu yetenek ile birlikte yapacağı saldırı rakip şampiyonun atardamarına isabet eder ve bu sayede karakter şampiyonun kanın akmasına sebep olur. Rakip kanadıkça daha çok yavaşlar ve Darius’un rakibini alt etmesi daha da kuvvetlenir.
  • Tut Çek (E): Bu karakter elinde bulundurduğu baltasını sivrilterek fiziksel hasarın belirli bir oranını yok sayar karakterin bu yeteneği kullanıldığında rakip şampiyonları baltası yardımı ile kendine doğru çeker.
  • Noxus Giyotini (R): Darius yakınında bulunan bir şampiyona doğru var gücü ile zıplar ve ona çok yüksek oranlarda gerçek hasar verir. Bu hasar birikmiş kanama yükü sayısına göre de oldukça artar. Eğer bu yetenek sayesinde bir şampiyon can verirse bu yeteneğin bekleme süresi belirli bir zaman için sıfırlanır.

Bu içeriğimizde League of Legends’in önemli karakterlerinden biri Darius yeteneklerine ve Darius CT listesine yakından baktık. Diğer güncel League of Legends haberlerini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ek olarak LoL rp satın al işlemleri için güvenilir sitelerden biri Kabasakalonline’ı tercih edebilirsiniz.

Darius neden bu kadar popüler?

Darius rakibini her türlü darlayabilen nadir üst koridor şampiyonlarından birisidir. Darius koridorda ezilse bile oyuna geri dönüş yapması çok kolaydır. Agresif bir oyun oynamayı seviyorsanız, Darius seçebileceğiniz harika bir şampiyon.

Darius hangi koridor?

Darius genel olarak üst koridorda oynanmaktadır. Bire bir takaslarda, takasın uzun sürmesi halinde üstün takastan üstün çıkmaktadır.

LoL Darius CT (Counter)

LoL Darius CT (Counter)

LoL Darius CT (Counter)

Abone Ol 

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!