Darius CT (Counter)

Bu makalemizde size League of Legends Darius karakterinin CT'larını Rünlerini ve Pro buildlerini sizlere listeliyoruz.

Darius ct, özellikle League of Legends oyuncuları tarafından bilinen bir karakterdir. League of Legends, son yıllarda dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından biri haline geldi ve birçok oyuncu tarafından sevilen bir karakter olan Darius ct, oyuncuların sıklıkla kullandığı bir karakterdir. Ancak, Darius ct hakkında hala birçok bilinmeyen var ve bu yazıda, bu karakter hakkında daha iyi bir anlayış sağlamak istiyoruz.

Darius CT karakterleri nelerdir? Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkunç komutanı olan Darius’tan daha yüce bir sembolü yok.

Mütevazı geçmişinin üzerinde yükselip Noxus’un Eli mertebesine ulaşan bu savaşçı, birçoğu da Noxus’lu olan imparatorluğun düşmanlarını gözünü kırpmadan biçip geçiyor. Darius CT listesinde hangi karakterler yer alıyor?

Darius Hakkında


AMD

League of Legends oyunundaki Darius karakteri oldukça güçlü ve dayanıklı bir şampiyondur. Genellikle üst koridorda oynanır ve rakiplerine fiziksel hasar verir.

Darius’un pasif yeteneği olan “Hırsla” rakiplerini öldürdükçe kendisi daha da güçlenir. Q yeteneği olan “Kanlı Bıçak” ile düşmanlara hasar verir ve kendisi iyileşir. W yeteneği olan “Vuruşu Kes” ile Darius rakiplerini yavaşlatır ve büyük bir darbe vurur. E yeteneği olan “Yırtıcı Çekişme” ile rakiplerini kendisine doğru çeker ve Q yeteneğini daha etkili kullanmasına olanak sağlar. En son olarak, R yeteneği olan “Noxus Cellatı” ile Darius rakiplerine büyük bir hasar verir ve öldürürse tekrar kullanabilir.

Darius’un güçlü olmasının yanı sıra, doğru kullanıldığında oldukça etkili bir tank da olabilir. Ancak, Darius’un yüksek hasar potansiyeli nedeniyle sıklıkla hedef alındığını unutmamak önemlidir.

Davasının haklılığından hiç şüphe etmediğini ve baltasını kaldırdı mı asla tereddüt etmediğini bildikleri içindir ki Trifaria Lejyonu’nun liderine karşı gelenler ondan merhamet bekleme gafletine de düşmüyor.

Oyunda bulunan Darius, Noxus’un Eli ismi ile beraber anılan bu karakter oyunun yazmış olduğu hikâyeye göre, eskiden olan mütevazı hayatına son verip, yüksek bir mertebeye çıkan bu karakter en iyi savaşçılar arasında yer almaktadır.

Darius, League of Legends oyununda bir karakterdir. Oyunun Kuzey Amerika sunucusunda birinci sıraya yerleşen oyuncuların kullandığı bir hesap adıdır. Darius, Demacia krallığından gelen bir savaşçıdır ve Demacia’nın adaletine olan inancı onu savaş meydanında güçlü bir savaşçı yapar. Darius, oyun içindeki diğer karakterlere göre daha yavaş hareket eder, ancak güçlü saldırıları ve dayanıklılığı sayesinde rakiplerine karşı etkili bir şekilde mücadele edebilir.

İmparatorluğuna zarar veren veya rütbesini sarsacak olan kişileri gözünü kırpmadan öldürmektedir. Karakterin sahip olmuş olduğu balta bir düşman gördükten sonra asla çıkarıldığı yere geri gitmemektedir. Savaşmak uğruna canı pahasını veren bu karakter tereddüt etmeden düşmanlarına karşı savaş açmaktadır.

Oyundaki rolü dövüşçü olan bu karakter oyunun en gözde karakterlerinden bir tanesidir. Kolay kullanılabilirliği ve basit oynanış kontrolleri sayesinde pek çok oyuncunun da tercih ettiği bir karakterdir.

League of Legends Counter Aracımız

Darius CT Karakterleri

Yorick Jax Jayce Kayle Teemo
Darius CT (Counter)  Darius CT (Counter)  Darius CT (Counter)  Darius CT (Counter)  Darius CT (Counter)

Darius Rün

Darius Pro Build

Darius CT (Counter)
Darius CT

Darius Yetenekleri

  • Pasif (Kanama): Bu karakter karşısında bulunan rakiplere karşı baltasını  savurmaktadır. Rakiplerine 5 saniye boyunca süren bir hasar vermektedir. Bu saldırısı fiziksel hasar olarak geçmektedir. Rakip oyunculara ya da birime yapılmış olan bu saldırıda 5 defaya kadar birikebilir.
  • Biçen Balta (Q): Bu karakter elinde bulundurduğu baltayı havaya kaldırdığında geniş bir çember halinde savurur. Baltanın ucu yani Keskin tarafının isabet ettiği rakipler baltanın sapına göre daha çok fiziksel hasar alır ve bu karakter hasar verdiği kadar belirli oranlarda can iyileşmesi kazanır. Bu sayede kendisinin gücü artarken rakibinin gücünü azaltır
  • Kemik Kıran (W): Darius adlı karakterin bu yetenek ile birlikte yapacağı saldırı rakip şampiyonun atardamarına isabet eder ve bu sayede karakter şampiyonun kanın akmasına sebep olur. Rakip kanadıkça daha çok yavaşlar ve Darius’un rakibini alt etmesi daha da kuvvetlenir.
  • Tut Çek (E): Bu karakter elinde bulundurduğu baltasını sivrilterek fiziksel hasarın belirli bir oranını yok sayar karakterin bu yeteneği kullanıldığında rakip şampiyonları baltası yardımı ile kendine doğru çeker.
  • Noxus Giyotini (R): Darius yakınında bulunan bir şampiyona doğru var gücü ile zıplar ve ona çok yüksek oranlarda gerçek hasar verir. Bu hasar birikmiş kanama yükü sayısına göre de oldukça artar. Eğer bu yetenek sayesinde bir şampiyon can verirse bu yeteneğin bekleme süresi belirli bir zaman için sıfırlanır.

Darius’un güçlü bir tank olabilmesi için, W yeteneği ile rakiplerini yavaşlattıktan sonra, E yeteneği ile onları yanına çekerek, takım arkadaşlarına zaman kazandırmalı ve onların saldırı yapmasına izin vermelisiniz. Darius’un R yeteneği, özellikle takım savaşlarında çok etkili bir araçtır. Rakiplerinizin canları düşükse ve Darius’un R yeteneği onları öldürebilecek seviyedeyse, takımınıza büyük bir avantaj sağlayabilirsiniz.

Darius’un zayıf yanlarından biri, düşük hareket hızıdır. Rakiplerinizden kaçmak veya takip etmek için çabukluk eşyaları kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, Darius’un uzun menzilli rakipleri karşısında zorlanabileceğini unutmamak önemlidir.

Sonuç olarak, Darius güçlü bir şampiyondur ve doğru oynandığında takımınıza büyük bir katkı sağlayabilir. Ancak, yüksek hasar potansiyeli nedeniyle sık sık hedef alınabilir ve zayıf hareket hızı nedeniyle kaçmakta zorlanabilirsiniz. İyi oyunlar dilerim!

Bu içeriğimizde League of Legends’in önemli karakterlerinden biri Darius yeteneklerine ve Darius CT listesine yakından baktık. Diğer güncel League of Legends haberlerini okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Ek olarak LoL rp satın al işlemleri için güvenilir sitelerden biri Kabasakalonline’ı tercih edebilirsiniz.

Darius neden bu kadar popüler?

Darius rakibini her türlü darlayabilen nadir üst koridor şampiyonlarından birisidir. Darius koridorda ezilse bile oyuna geri dönüş yapması çok kolaydır. Agresif bir oyun oynamayı seviyorsanız, Darius seçebileceğiniz harika bir şampiyon.

Darius hangi koridor?

Darius genel olarak üst koridorda oynanmaktadır. Bire bir takaslarda, takasın uzun sürmesi halinde üstün takastan üstün çıkmaktadır.

Darius CT (Counter)

Darius CT (Counter)

Darius CT (Counter)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu