Tiktok Takipçi Satın Al

Danla Bilic, Enes Batur ve Kerimcan Durmaz’a Dava Açıldı!

Türkiye’nin sosyal medya fenomenleri Danla Bilic, Enes Batur ve Kerimcan Durmaz hakkında dava açıldı.

Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Derneği Başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocukların üzerinde bıraktığı olumsuz etkileri anlattı.


Enes Batur, Danla Bilic ve Kerimcan Durmaz gibi sosyal medya fenomenlerine dava açtığı duyuran dernek başkanı Erhan Nacar, sosyal medyanın ve fenomenlerin çocukları oldukça etkilediğini vurguladı. Söz konu fenomenlerin çocukların ruh sağlığında olumsuz etkileri olduğu belirten Nacar, bu durumun önüne geçmek için ailelere seslendi.

Nacar, ilk olarak Enes Batur ile gündeme gelmişti ve ilk davayı da Enes Batur hakkında açmış oldu. 1 Kasım tarihinden itibaren Erhan Nacar Enes Batur’un YouTube kapatılması İçin Adli ve savcılık işlemleri başlattığını sosyal medyadan duyurmuştu. Nacar yapmış olduğu açıklama ile birlikte, çocukların örf ve adetlerden bir hayli uzaklaştıklarını belirtti. Erhan Nacar’ın açıklamalarına bakalım;

Fenomenlere Karşı Birlik Çağrısı!

”Fenomenlerden birisi olan Enes Batur’a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım. “Kerimcan kim, Enes Batur kim? Dolayısıyla Murat Övüş diye beyefendi çıkmış bilmem ne kelimeler kullanıyor. Danla Bilic aynı şekilde. Bir peynir lafı yaptı bir tuvalet lafı yaptı hep küfürler. Size birilerinin dur demesi lazım. Elinizi çocuklarımızın üzerinden çekin ve para uğruna harcamayın. Sekiz yaşında bir erkek çocuğu Kerimcan’ı izleyerek ruj sürebiliyorsa, bu çocuğun ilerisini düşünün. 18 yaşın altındaki çocukların bu paylaşımlara dikkat etmesi lazım.””

Nacar, “Bir dernek kurduk. Bu derneğin bir amacı var. Çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma sosyal yardımlaşma derneği. Bu dernek aslında çok geç kalınmış bir dernek. Daha önceden kurulması gerekiyordu. Çocuklarımız bizim bireyler olarak, anne baba olarak sahip çıkmamız gereken gençlerimiz. Bunlar artık örf ve adetlerimizden uzaklaşmaya başladı. Sosyal medya ve dijital çağ hayatımıza girdiğinden beri, bunların olumlu yönde etkilerini değil, olumsuz yönde etkilerini almaya başladık. İşte bunlardan biri fenomenler. Vazgeçilmez fenomenler. Fenomenlerden birisi olan Enes Batur’a, biz dernek üzerinden yine ailelerden gelen şikayetler üzerine hemen açmadık tabi önce araştırdık baktık doğruluk paylarına baktık. Baktık ki gerçekten çok korkunç bir derecede sosyal medyayı 18 yaş altında olan çocuklarımız takip ediyor. Bunlar psikolojik olarak, hem pedagogların kontrolünde olması gerekiyor. Hem de anne babaların kontrolüne alınması lazım” diye konuştu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu