Tiktok Takipçi Satın Al

Counter-Strike 2 Birlikte Gelecek Tüm Güncelleştirmeler

Counter-Strike 2, Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik sıçramayı içeriyor. Bu sayede gelecek yıllarda çıkacak yeni özellik ve güncellemeler için bir zemin sağlanmış oluyor.

Counter Strike, 1999 yılında Minh Le ve Jess Cliffe tarafından Half-Life motoru üzerine mod olarak geliştirildi. İlk sürümü çok popüler oldu ve daha sonra Valve Corporation tarafından oyun olarak geliştirildi. CSGO, 2012 yılında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri dünya genelinde büyük bir hayran kitlesi kazandı.


CSGO, takım tabanlı bir nişancı oyunudur. Oyuncular, terörist veya anti-terörist takımlarından birine katılırlar. Teröristler, bombayı yerleştirerek veya rehine alarak hedeflerini tamamlamaya çalışırlar. Anti-teröristler ise teröristlerin hedeflerini engellemeye veya onları durdurmaya çalışırlar. Oyuncular, farklı silahlar, ekipmanlar ve stratejiler kullanarak rakiplerini yenmeye çalışırlar.

CSGO’ya gelecek büyük güncelleme ile birlikte oyun Counter-Strike 2 ismiyle devam edecek. 2023 yazında güncelleme tüm oyuncular için yayınlanacak.

Counter-Strike 2 Yenilikler

Counter-Strike 2 Birlikte Gelecek Tüm Güncelleştirmeler

Sis Bombası

Sis bombaları artık çevresiyle etkileşime geçen; ışığa, silah atışlarına ve patlamalara tepki gösteren dinamik hacimsel nesnelere dönüştürüldü.

Sis artık oyun içindeki diğer olaylarla etkileşime geçebiliyor ve bu da yeni fırsatlara zemin hazırlıyor. Mermiler ve patlayıcı el bombalarıyla sisi kısa süreliğine yararak bir görüş alanı oluşturabilir ya da sisin kapladığı alanı farklı bir yöne doğru ittirebilirsiniz.

Sis artık açık kapı aralıklarından ve kırık pencerelerden sızacak, merdivenlerde yukarı aşağı hareket edecek, ayrıca uzun koridorlarda genişleyecek ve diğer sislerle birleşecek.

Counter-Strike 2’de sis parçacıkları birleşik aydınlatma sistemiyle birlikte çalışarak daha gerçekçi ışık ve renklerin gösterilmesine olanak sağlıyor.

Tick rate

Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değildir.

Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2’deki en önemli değişikliktir. Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick’ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2’nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilmektedir.

Sonuç olarak tick rate ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecektir.

Değişen ve Güncellenen Haritalar

Haritalar güncellenerek veya yeniden tasarlanarak; daha net, parlak ve iyi haritalar oluşturuldu. Yeniden tasarlanan haritalar, Source 2 araçlarından ve görüntü işleme özelliklerinden tam anlamıyla faydalanacak şekilde sıfırdan oluşturuldu.

Bu haritalar daha gerçekçi materyal, ışıklandırma ve yansıma üreten fizik tabanlı görüntü işleme sistemi de dâhil olmak üzere yeni Source 2 ışıklandırmasını kullanır.

Oyuncuların CS:GO ile Counter-Strike 2 arasındaki oynanış değişikliklerini değerlendirmek için kullanabilecekleri sağlam temellere sahip klasik haritalar. Bu haritalar daha iyi aydınlatma ve oyuncu görünürlüğü ile güncellendi, ancak temelde aynı kaldı.

Source 2 Atölye

Source 2 araçları ve görüntü işleme özellikleri; harita oluşturmalarını, deneme yapmalarını ve istediklerinde tasarımlarını değiştirebilmelerini kolaylaştırmak için topluluktaki harita yaratıcılarının kullanımına sunulacak.

Tüm CS:GO envanteriniz, Counter-Strike 2’de de sizinle olacak. Önceden toplamış olduğunuz öğeleri tutmanın yanı sıra bu öğeler Source 2’nin ışıklandırma ve materyal geliştirmeleriyle çok daha güzel görünecek.

Eski modelleri ve kaplamaları desteklemeye ek olarak tüm stok silahlar yüksek çözünürlüklü modellerle güncellendi, ayrıca bazı silah kaplamaları da bu yeni modellerden olumlu yönde etkilendi.

Yüksek Çözünürlükte Efektler

Counter-Strike 2’de tüm görsel efektler güncellendi. Source 2’nin aydınlatma ve parçacık sistemleri sayesinde su, patlamalar, ateş, sis, namlu alevleri, mermi izleri, darbe efektleri ve çok daha fazlası yeni görünümlere ve davranışlara sahip olacak.

Sıfırdan tasarlanmış patlamaları, yangınları, C4 ışıklandırmasını ve çok daha fazlasını tecrübe edin. Source 2 motorunu ve modern donanımların gücünü kullanarak Counter-Strike 2’deki ortam efektlerini daha yüksek görsel doğruluğa ve tutarlılığa sahip olacak şekilde iyileştirdik.

Göstergedeki yeni görsel efektler de dâhil olmak üzere Counter-Strike 2’nin arayüzü tamamen değiştirildi. Bu geliştirmeler sadece güzel durmakla kalmıyor aynı zamanda oyuna dair önemli bilgileri de aktarıyor.

Counter-Strike 2 sesleri fiziksel çevreyi daha iyi yansıtmaları, daha belirgin olmaları ve oyun durumunu daha iyi yansıtmaları amacıyla yeniden düzenlendi. Ayrıca daha rahat bir dinleme tecrübesi için ses değerleri yeniden dengelendi.

Sınırlı testte, büyük hataların yaza kadar çözülebilmesi için Counter-Strike 2 özelliklerinin yalnızca bazıları test edilecek. Ama ilerleyen zamanlarda çok daha fazlası gelecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu