bayigram.com

ComboFix Nedir? Nasıl Kullanılır?

ComboFix programı her bilgisayar için son derece büyük ve önemli tehditler olan başta virüsler ve malware tabanlı yazılımları temizleyen bir programdır.

Combofix nedir? Girişte bu sorunun cevabını sizlere vermiştik. Bu program bu tür virüsleri ve zararlı tüm yazılımları bilgisayar içinde araştırıp, bulup anında temizler.


Yaptığı bu kontrol ve temizlik faaliyetleri sonrasında ise kullanıcıların değerlendirmeleri ve bilgi sahibi olmaları için bir rapor şeklinde sunar. Bu program klasik virüs koruma programlarından çok daha farklı bir mantık ve çalışma disiplini içinde çalışır. ComboFix sadece kullanıcı istediği zaman aktif olur ve sonra kapatılır. O yüzden sürekli arka planda açık kalan standart bir virüs koruma programı ile karıştırılmaması gerekmektedir.

ComboFix Programı Kullanımı Nasıldır?

Bu programın avantaj sunan bazı yapısal ve yazılımsal avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar hem kullanımı kolaylaştırmaktadır hem de kullanıcıların çok daha hızlı zararlı tüm içerikten kurtulmalarına olanak vermektedir. ComboFix programını kullanmak için ilk önce bu uygulamayı bilgisayara indirmek gerekir.

Ardından ise programı kurma işlemi yapmadan direk yönetici modunda devreye sokup çalıştırmak mümkündür. Bu oldukça etkili sonuçlar verebilen koruma ve temizlik programı ayrı bir kurulum gerektirmemektedir. Ardından program başlatılır ve sistem üzerinde genel bir tarama yapmaya başlar ve bütün sistemi ayrıntılı olarak bir kontrolden geçirir. Program çalışırken otomatik olarak sistemin internet bağlantısını koparıyor ve diğer açık olan tüm programlarında kapalı bir hale getirilmesi gerekiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu