Tiktok Takipçi Satın Al

Coin Nedir?

Coin Nedir? Sorusunun yanıtı aslında oldukça basittir. Coin, Kripto para kelimesinin İngilizce kısaltmasıdır. Ayrıca birçok kripto para yatırımcısı da günlük/haftalık/aylık olarak coin yorumları haberlerine de göz atarak yatırımlarını ona göre şekillendirebiliyor.

Kripto para birimleri günümüz teknolojisinde, takas yapabildiğimiz, güveni bir biçimde şifrelenmiş para birimidir. Kripto paralar basitçe ifade edersek programlanmış olarak üretilen dijital paralar olarak nitelendirilebilir.


Kripto paraların en yaygın özelliği, merkezi olmaması ve kontrolünün bireylerde veya topluluklarda olmasıdır. Bu sayede, banka transferlerinde yaşanan gecikmeler ve kesintiler bulunmamaktadır. Ayrıca merkezi olmamasından dolayı herhangi bir otoritenin Kripto paralarla ilgili politika değişikliklerine gitmesi durumunda etkilenilmemesi de ayrı bir avantajdır.

Kripto paraları bu kadar çekici kılan şey, dijital ortamda görünüşlerine rağmen doğrudan kişiden kişiye transfer edilebilmeleridir. Kripto paralar, artık son dönemlerde birçok yatırımcı tarafından tercih edilen ve pek çok kişinin de merak ettiği sanal para birimleridir.

Öyle ki bu para birimine ait internetteki aramalar Google’da geçen hafta oldukça fazlaydı. Yani Kripto paralara dair bilgilere erişmek isteyen kullanıcı sayısında ciddi bir artış göze çarpmakta. Kripto paralar, çoğunlukla Blockchain teknolojisine dayanmaktadır. Daha rahat anlaşılması için takas işlemlerinde kullanabileceğimiz bir sanal ortam olarak düşünebiliriz. Defter tutma gibi.

Kripto Para Madenciliği

Kripto para madenciliği, kripto paraların üretimi olarak tanımlanabilir. Bu tarz sanal paraların madenciliği, elektrik gücü harcanmasını ve işlemlerin blockchainlerde bulunan, her dakika yenilenen bloklarda saklanmasını sağlayarak para üretme işlemidir.

Kripto para madenciliği yaptıranlar veya yapanlar, bu paraların herhangi bir merkezinin olmaması nedeniyle de belli sürelerde madencilik faaliyetlerinde bulunurlar. Kripto para madenciliği olarak geçen bu faaliyetler aynı zamanda hesaplama gücü ile birlikte sunucu maaliyeti ve enerji tüketimi gibi giderlere de sahiptir. Madencilerden bahsedildiğinde akla direkt olarak Bitcoin madenciliği gelir. Ancak bu durumda herhangi bir fark yoktur. Diğer taraftan Bitcoin’de olduğu gibi diğer Kripto paralarda da madencilik yapılabilir.

Kripto para madenciliği, Etherium ve diğer sanal para birimlerinin üretilmesini sağlayan faaliyetleri ifade eder. Kripto para birimlerinin üretimi, klasik para birimlerinden farklı olarak dağınık bir sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yani, belli bir merkezden değil, sisteme bağlı bazı aygıtlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Coin Nedir?

Blockchain Nedir?

Blockchain, ortak bir ağa sahip olan tüm bilgisayarlarda aynı şekilde depolanan ve özel anahtarlar kullanılarak korunan verilerden oluşur. Kişilerin, bankalar veya devletler tarafından denetlenmeyen bu ağda, işlemlerin doğruluğu için geliştirilmiş protokoller bulunur.

Sistemdeki para akışları, doğrudan hesaptan hesaba gerçekleştirilir. Bu da banka aracılığıyla işlem ücretlerinin ödenmesine gerek kalmamasını sağlar. Blockchain sisteminin bu avantajları nedeniyle bazı kuruluşlar, Bitcoin’i resmi para olarak kabul etmek için çalışmalara başlamışlardır.

Ağlar arasında bulunan bilgilerin eşler arası (peer-to-peer) olarak paylaştığı blockchain teknolojisi, bu teknolojiye dayalı oluşturulmuş sanal para birimi Bitcoin gibi dijital varlıklar için şu anda en popüler kullanım alanlarından birisidir. Blockchain’in temelini oluşturan blok zinciri adlı sistemde ise aynı anda birden fazla kullanıcının işlem gerçekleştirebilmesi mümkündür.

Bu noktada aslında en çok merak edilen konulardan biri olan coin yorumları bilgi edinmek isteyenler oldukça fazla. Bu noktada Kripto para birimleri hakkında güncel içerik sunan coinyorumlari.com bilgi eksikliğinizi ve merak ettiğiniz bütün soruları giderecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu