Tiktok Takipçi Satın Al

Cloaker ile Reklam Açmak Çok Kolay!

Cloaker, bir web sitesindeki içeriği bir arama motoruna, normal bir insan kullanıcıya iletilenden farklı bir içerik arama motorunda görünecek şekilde sunmak için kullanılan bir tekniktir.


Cloaker’ın amacı, bir web sitesinin belirli anahtar kelimelerde arama motoru sıralamasını yükseltmektir. Cloaker’da, arama motoru ve kullanıcı tam anlamıyla aynı sayfada değildir.

Cloaker’ın daha net bir şekilde anlaşılması için öncelikle Cloaking yöntemini incelemek gerekir. En kusursuz görülen algoritmaların dahi kusuru bulunmaktadır. İşte Cloaking bu kusurları kullanmaktadır. Yani aynı adres altında gerçek ziyaretçiler için farklı botlar için farklı siteler hazırlanması işlemidir. Bu sayede botlar daha zengin içeriği gördüğü için arama motorlarında site daha ön plana çıkacaktır. İşte bu işlemi yapan sisteme de cloaker denmektedir. Bu sistemin başarılı olması için;

  • Kesintisiz çalışma
  • Güçlü bir alt yapı şarttır ve bunu sunan siteler ön plana çıkmaktadır. Clokan ise kendi yapay zeka destekli altyapısını kullanan olarak bu konuda size ellerinden gelen hizmeti veriyordur.

Cloaker sistemiyle sadece arama motorlarında ön plana çıkmazsınız. Günümüzde sosyal medya uygulamaları oldukça büyük bir öneme sahiptir. Hal böyle olunca da buralarda reklam yapmak çok daha önemli bir hal almaktadır. Verilen hizmetler arasında Facebook Cloaker hizmeti de bulunmaktadır. Böylece reklamlarınız Facebook’ta en ön planda yer alacaktır.

Arama motoru denildiği vakit ilk akla gelen şüphesiz ki Google. Bir reklamın Google’da çıkması demek o reklamın tamamen başarıya ulaşması anlamına gelir. Bu sebeple Google Cloaker hizmetini de oldukça önemseyerek yapılıyor. Gerek Facebook gerek Google cloaker hizmetini verirken botları en kaliteli şekilde uygulamak oldukça önemli. Bu sayede reklamların çıkması konusunda herhangi bir engel kalmayacak bu engel aşıldıktan sonra da reklamlar en üst sıralarda yer alacaktır.

Cloaker Hizmeti

Cloaker hizmetini veren Cloakan firması bu konuda oldukça deneyimli ve bir hayli geniş müşteri kitlesine sahiptir. Profesyonelden destek almak isteyebilirsiniz ondan dolayı cloakan profesyonel cloaker servisini hemen ziyaret ederek size uygun paketlere göz atabilirsiniz.

İnsanlar daha çok Google Cloaker bilseler de Facebook Cloaker hizmetleri de vardır. Şimdi biraz daha detaya girecek olursak. Cloaking, bir kullanıcıyı bu sitelerin gerçek içeriğini gizleyerek beklediğinden daha başka sitelere götürür. Cloaking sırasında, arama motoru örümceği ve tarayıcı aynı web sayfası için farklı içerikle sunulur. HTTP başlık bilgileri veya IP adresleri, başka  web sayfalarının gönderilmesine yardımcı olur.

Arama motorlarının grafik ve multimedya öğelerini tanıma yetenekleri sınırlıdır, bu nedenle farklı bir web sitesi (aynı URL’ye sahip) ile sunulurlar.

Cloaker ile Reklam Açmak Çok Kolay!

Cloaker Nedir ve Nasıl Yapılır?

Facebook Cloaker: Sosyal medya deyince ilk akla gelen platform olan Facebook ağında da olay aslında Google’da olduğu gibi aynı diyebiliriz. Facebook üzerinde reklam yayınları en üst sıraya çıkarmanın en kolay yollarından biridir. Potansiyel müşterilerinize erişmenize hiçbir şey engel olmasın çünkü sizler sunduğunuz ürün ve hizmetlerle üst sıralarda yer almayı hak ediyorsunuz.

Google Cloaker: Google arama motoru üzerinde çalışmaktadır. Kullanıcıların reklam vermelerine engel olan tüm kategoriler için kullanılan bu teknik sayesinde müşterilerin istediği sektör üzerinden reklam çıkarak ilgili kelimelerde yükselmektedir.

Cloaking yönteminde arama motorlarına ait robotlar ve örümcekler her hangi bir web sitesini taramak için giriş yaptığında özel ve ayrı bir sayfaya yönlendiriliyordu. Bu sayfa ziyaretçiler tarafından görülmeyen ve sadece arama motorlarının botları için hazırlanan sayfalardı.

Özellikle sayfa yüklenme hızı ile oynanıyor, temadaki gereksiz kod satırları neredeyse hiç yer almıyor ve salt metin Google gibi önde gelen arama motorlarının tam olarak istediği şekilde öngörü veriyordu.

Tekniğin çalışma mantığı her ne kadar basit gözükse de dikkat çeken bir altyapı mevcuttur. Piyasada yer alan farklı Cloaker sistemi alınan önlemler karşısında zırhsız bırakırken, gelişmiş altyapısı ile dikkat çeken Cloakan engele takılmadan reklamlarınızı hedef kitlenizle buluşturuyor.

Cloakan Kimdir?

Sektörde 14 yıldır bulunan ve 5 yıldır sahip olduğu dijital pazarlama ajansı üzerinde binlerce hizmete ev sahipliği yapmış durumdadır. Birçok cloaker kullanılsa da istediklerini elde edemediler ve karar verip kendi cloaker sistemlerini oluşturdular. Özellikle yapay zeka kullanımı ile bir adım öndeler.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu