Tiktok Takipçi Satın Al

En Kolay e-Fatura Programları Nelerdir?

Günümüzde muhasebe sektöründe yapılan işlemlerin büyük bir bölümü elektronik ortamda yapılır. e-Arşiv Fatura, e-Fatura gibi uygulamaları küçük ya da büyük ölçekli firmaların satış süreçlerini daha kolay bir şekilde yönetebilmesini sağlar. Bunun gibi elektronik muhasebe uygulamaları birçok avantajı ve kolaylığı ile öne çıkar. Ayrıca e-Fatura ve e-Arşiv Fatura gibi elektronik muhasebe araçları doğanın korunmasına da yardımcı olur.

En Kolay E-Fatura Programı Logo İşbaşı

Gerek maliyet gerekse de hız konusunda çok büyük avantaj sunan e Fatura programı kullanımı, hem kırtasiye yükü oluşturmak hem de mekândan bağımsız çalışmak için son derece önemlidir. En ucuz e fatura uygulamasını seçerek Logo İşbaşı bünyesindeki programlar sayesinde dilediğiniz anda e-faturalarınızı kesebilir, müşterinize saniyeler içinde gönderebilirsiniz. Üstelik otomatik şekilde arşivlenen bu faturalar çevreye dost özelliği sayesinde doğaya da önemli katkı sağlar. www.isbasi.com adresinden saniyeler içinde ücretsiz üye olarak 14 günlük deneme üyeliğinizi başlatabilirsiniz.

e-Fatura Nedir?


E Fatura yani Elektronik Fatura, standart satış işlemlerinde oluşturulan faturanın elektronik versiyonudur. Geleneksel fatura belgesi bir kağıda basılıdır ve bu kağıtta hem alıcı hem satıcı ve satışı yapılan mal ya da hizmete dair bilgiler bulunur. Elektronik faturada ise bütün bunlar sağlanır, tek fark ortada fiziksel bir faturanın olmamasıdır. e-Fatura elektronik olarak, dijital sistemler üzerinden oluşturulur. Bu sayede e-Fatura kullanan firmalar kağıt ve baskı gibi gider kalemlerini karşılamak zorunda kalmaz.

Elektronik ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte e-Fatura kullanımındaki belirgin artış günümüzde de devam eder. e-Fatura doğayı koruması, ekonomik olması ve işlevsellik sağlaması gibi birçok özelliği ile öne çıkar ve günümüzde standart faturadan daha çok kullanılır.

En Kolay e-Fatura Programları Nelerdir?

e-Fatura Nasıl Oluşturulur?

e-Fatura oluşturabilmek için İnteraktif Vergi Dairesi sistemi kullanılabilir. İnternet üzerinden ulaşılabilen bu sistemde birçok elektronik muhasebe işlemi yapılabilir. e-Fatura oluşturmak isteyen firmalar bu sistem üzerinden gerekli bilgileri sağlayarak kısa süre içerisinde e-Fatura kesebilir. İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden e-Fatura kesme aşamaları şu şekildedir:

  • İnteraktif Vergi Dairesi sistemine giriş yapıldıktan sonra ‘Arşiv Portal’ bölümüne girilir.
  • Ekranda beliren kullanıcı ve mükellef bilgileri kontrol edilir.
  • Bilgilerin doğruluğu kontrol edildikten sonra ekranın sol kısmında yer alan ‘Belge İşlemleri’ bölümüne tıklanır ve ‘Fatura Oluştur’ bölümüne geçilir.
  • Bu ekranda e-Fatura oluşturabilmek için gerekli olan belgelerin girilebileceği alanlar bulunur. Bu alanlara istenilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur.
  • Alıcı, mal ve hizmet bilgileri eklenir.
  • Bilgilerin ve genel toplamın doğruluğu kontrol edildikten sonra ‘Oluştur’ butonuna tıklanır, böylece e-Fatura oluşturulur ve onaylanmak üzere ‘Taslaklar’ bölümüne kaydedilir.
  • Taslaklar bölümünde olan e-Fatura son kez kontrol edildikten sonra herhangi bir yanlışlık yoksa GİB İmza butonuna tıklanır. e-Fatura mükellefinin cep telefonuna bir kod gönderilir. Bu kod gerekli alana girildikten sonra e-Fatura kesilmiş olur. Bu noktadan sonra e-Fatura oluşturma süreci tamamlanır. e-Fatura’nın daha sonra düzenlenmesi ya da değiştirilmesi mümkün değildir.

En İyi e-Fatura Programları

Günümüzde e-Fatura hizmeti veren birçok firma bulunur. Bu firmaların sağladığı hizmet, fatura mükellefinin çalıştığı pazar yerlerinden bilgileri otomatik olarak almak ve bir e-Fatura oluşturmaktır. Sonrasında oluşturulan bu e-Fatura GİB sistemlerine işlenmek üzere gönderilir. Her bir e Fatura programının kendisine göre özellikleri bulunur. Firmaların kendi satış hacimlerine ve e-Fatura kesme alışkanlıklarına göre bu programlardan birini seçmesi beklenir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu