Çinli Şirket Geely Uydu Ağını Başlattı

Çinli Geely şirketi, ulaşım sistemlerini desteklemek için bir uydu ağı kuracak. Bu tür ağları oluşturmaya başlayan SpaceX ve OneWeb ile rekabet etmeyi planlıyor.

Verge yayını, Geely’nin son on yılda faaliyet alanlarını yük, yüksek hızlı trenler ve yolcu insansız hava araçlarını içerecek şekilde genişlettiğini belirtiyor. Yeni girişim, faaliyetlerini bir araya getirmelerini sağlayacak. Şirket, “akıllı mobil ekosistem” sağlamak için bir uydu ağı oluşturacaklarını da sözlerine ekledi.

Geely, liman kenti Taizhou’daki bir test merkezinde uydu üretimine başlayacak. Bazıları satmayı planladığı tesiste “çeşitli uydu modelleri” inşa etmek mümkün olacak.

Çinli Şirket Geely Uydu Ağını Başlattı

Geely, 2020’nin sonunda bir uydu ağı kurmaya başlayacak. Reuters’e göre, şirket projeye yaklaşık 326 milyon dolar yatırım yapacak ve yılda 500’e kadar uydu üretecek.

Bu düşük yörünge aygıtları, yüksek hızlı veri aktarımını, doğru gezinme ve bulut bilgi işlem özelliklerini destekler. Ayrıca, tüm araçlar için hızlı kablosuz güncellemeleri garanti etmelidirler. Bu nedenle Çinli şirket, uydu ağlarını oluşturmaya başlamış olan SpaceX ve OneWeb ile rekabet etmeyi planlıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Google, Haziran Ayından İtibaren Chrome Uygulamalarını Kapatacak
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu