Chrome Artık Şifreniz Çalındığında Sizi Uyarıyor - TeknoDiot.com

Chrome Artık Şifreniz Çalındığında Sizi Uyarıyor

Abone Ol 

Google bugün Chrome sürüm 79’ u piyasaya sürüyor ve bir dizi şifre koruması geliştirmesi içeriyor. En büyük eklenti, Chrome’ un veri ihlali işleminin bir parçası olarak şifreniz çalındığında sizi uyarmasıdır.

Google, ayrı bir tarayıcı uzantısında veya şifre kontrol aracında yeniden kullanılan şifreler konusunda uyarıyordu, ancak şirket, web sitelerinde oturum açtığınızda uyarılar sağlamak için bunu doğrudan Chrome’ u geliştiriyor.

Bu yeni işlevi Chrome‘ daki senkronizasyon ayarlarında kontrol edebilirsiniz ve Google, birden fazla şifreleme katmanı kullanarak eşleştirmek için güçlü şekilde şifrelenmiş ve şifreli şifre kopyaları kullanıyor. Bu, Google’ ın, körleme ile özel küme kesişimi adı verilen bir teknik kullanarak şifreleri güvenli bir şekilde eşleştirmesini sağlar.

Chrome Artık Şifreniz Çalındığında Sizi Uyarıyor

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Parola uyarıları yanında, Google aynı zamanda kimlik avı korumasını gerçek zamanlı bir seçenekle geliştiriyor. Google her 30 dakikada bir güncellenen bir phishing sitesi listesi kullanıyor, ancak şirket dolandırıcıların etki alanlarını hızla değiştirdiğini veya Google’ ın tarayıcılarından gizlendiğini tespit etti. Bu yeni gerçek zamanlı koruma, yüzde 30 daha fazla kimlik avı durumunda uyarı vermelidir.

Google, Chrome’ un birden çok profil desteğini de geliştiriyor. Chrome’ da birden fazla profil kullanıyorsanız veya kişisel bilgisayarınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız, Chrome şu anda hangi profilin kullanıldığına dair daha iyi bir görsel göstergeye sahip olduğundan şifrelerin doğru profile kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Chrome 79 bugün piyasaya sürülüyor ve bu özelliklerin tümü önümüzdeki haftalarda tarayıcının masaüstü sürümlerinde yavaş yavaş yayılacak.

Göz atın:   XDA Geliştiricileri Pixel 4'ten Sızan Google Kamera 7'ye Erişti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu