Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı - TeknoDiot.com

Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı

Abone Ol 

Dünyanın en çok beklenen uçaklarından biri olan Airbus Beluga XL kargo gemisi devreye alındı ​​ve ilk uçuşunu 9 Ocak 2020’de yaptı.

takipçi satın al
takipçi satın al

Airbus tarafından uçak üretim bileşenlerini Avrupa’daki üretim tesisleri ile Fransa, Almanya ve Çin’deki son montaj hatları arasında taşımak için geliştirilen bir kargo süper nakil aracıdır.

Beluga XL, 1995 yılında faaliyete başlayan Beluga veya Airbus A300-600ST’nin halefidir. Mevcut modifikasyonda, mühendisler kalkış güvertesini indirdi ve büyük kargo bölmesini gövdeye taşıdı, böylece bir beyaz balina şekli oluşturdu. Yeni uçak altı metre daha uzun ve selefinden bir metre daha genişti.

Daha önce Amerikan şirketi Boeing’in Fransız şirketi AKKA Technologies’in projesiyle ilgilenmeye başladığını yazdı . İkincisi, iniş sırasında bir trene dönüşebilen sıra dışı bir uçak geliştirdi. İniş sırasında arabanın kanatları ayrılacak ve vücut bir trene dönüşecek ve raylar üzerinde hareket edecek.

Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı

Göz atın:   ZenFone 4 Ailesi Tanıtıldı! İşte ZenFone 4 Detayları!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu