Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı - TeknoDiot.com

Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı

Abone Ol 

Dünyanın en çok beklenen uçaklarından biri olan Airbus Beluga XL kargo gemisi devreye alındı ​​ve ilk uçuşunu 9 Ocak 2020’de yaptı.

Airbus tarafından uçak üretim bileşenlerini Avrupa’daki üretim tesisleri ile Fransa, Almanya ve Çin’deki son montaj hatları arasında taşımak için geliştirilen bir kargo süper nakil aracıdır.

Beluga XL, 1995 yılında faaliyete başlayan Beluga veya Airbus A300-600ST’nin halefidir. Mevcut modifikasyonda, mühendisler kalkış güvertesini indirdi ve büyük kargo bölmesini gövdeye taşıdı, böylece bir beyaz balina şekli oluşturdu. Yeni uçak altı metre daha uzun ve selefinden bir metre daha genişti.

Daha önce Amerikan şirketi Boeing’in Fransız şirketi AKKA Technologies’in projesiyle ilgilenmeye başladığını yazdı . İkincisi, iniş sırasında bir trene dönüşebilen sıra dışı bir uçak geliştirdi. İniş sırasında arabanın kanatları ayrılacak ve vücut bir trene dönüşecek ve raylar üzerinde hareket edecek.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Cargo Airbus Beluga XL ilk Seferini Yaptı

Göz atın:   Redmi Note Serisi Dünya Genelinde 100 Milyon Adet Üretildi!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu