Tiktok Takipçi Satın Al

Call of Duty: Mobile, 2 Ayda Kaç İndirme Elde Etti?

Call of Duty: Mobile Activision ve Tencent’ten , sadece iki ayda muazzam bir 172 milyon indirme gerçekleştirdi. Bilinen oyun yayıncısı, popüler first-person shooter unvanını akıllı telefonlara getirmek için Çinli oyun stüdyosuyla ortaklık kurdu.

Yeni bir rapora göre, Activision en yeni mobil unvanını 172 milyon indirmenin ardından oyuncu harcamalarından 87 milyon dolar elde etti. İlk lansmanından sonra, oyun ilk ay içinde yaklaşık 146 milyon indirme aldı; Kasım ayında ise 21 milyondan fazla indirme yapıldı.

Call of Duty: Mobile, tüm indirmelerin yüzde 28,5 veya yüzde 16,6’sının gerçekleştiği ABD’de başarılı olduğunu kanıtladı. Hindistan, 17.5 milyon kurulumla ikinci ya da yüzde 10.2, Brezilya üçüncü ile 12 milyon kurulumla ya da toplam indirmelerin yüzde 7’sini ile geliyor. İndirmelerin çoğu, Google’ın tüm yüklemelerin yüzde 52’sini oluşturan 89 milyona kadar indirme sayısı kazanan Play Store uygulamasıyla gerçekleşti. Öte yandan, iOS versiyonu 83 milyon indirme veya toplam hissenin yüzde 48’ini gördü.


Call of Duty: Mobile, 2 Ayda Kaç İndirme Elde Etti?

Artan indirme sayısının yanı sıra, Call of Duty: Mobile, gelirlerinin çoğunu Ekim 2019’un ilk ayında üretti. Kasım 2019’da 31 milyon ABD dolarına kıyasla 55 milyon ABD dolarının üzerine çıktı. Gelirlerin en büyük payı, oyuncularla 36 milyon dolar harcamaktadır. Bu arada Japon oyuncular, 11 milyon dolar ya da toplam oyuncu harcamalarının yüzde 13.2’si ile oyunda en yüksek ikinci harcanan oyuncu olurken, İngiltere 2.6 milyon dolar ile üçüncü ya da toplam payın sadece yüzde 3’ü ile üçüncü oldu.

Oyunda harcamaların azalmasına bakılmaksızın Call of Duty: Mobile, ana pazarlarındaki en büyük 25 brüt başlıkta yer almaktadır. Çevrimiçi çok oyunculu mobil oyun oynamak ücretsizdir ve her yeni güncellemede PUBG Mobile’a benzer şekilde yeni içerikler sunmaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu