Tiktok Takipçi Satın Al

Bursaspor e-Spor Takımı Kuruldu!

Ülkemizde e-Spor artık gelişmekte ve önem verilmekte. Spor kulüplerinin de e-Spor’a giriş yapmaları ile birlikte ortam şenleniyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımların e-Spor’a girişinden sonra Bursaspor’da e-Spor takımı kuruyor!

Ülkemizde e-Spor yatırımları artmakta. Bursaspor’da bu alanı gördü ve artık Sihirdar Vadisine girme vakti geldiğini anladı. Bursaspor, Dota 2 ve League of Legends e-Spor takımını kurdu. En son Galatasaray kulübü e-Spor’a giriş yapmıştı hatırlarsanız. Artık şehir takımları bu alana girmeye başladı. Takımın ismi ise Bursaspor Esports olarak tercih edildi.


Bursaspor Twitter üzerinden “#VadiArtıkDahaTehlikeli” etiketi ile bir video paylaşarak resmi olarak e-Spor takımını duyurmuş oldu. Yayınlanan video ile birlikte Bursaspor e-Sports, Vadi’de emin adımlarla yürüyeceklerinin mesajını da vermiş oldu. Twitter‘daki kapak resminde ise timsah pençe görseli dikkatlerden kaçmıyor.

Bursaspor e-Spor Takımı Kuruldu!

“Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor dalı: Espor”

Toplantıda konuşan Rockville Teknoloji Genel Müdür’ü Sefa Kuru ise, Rockville Teknoloji olarak Bursaspor Kulübü ile yapmış olduğumuz işbirliği neticesinde Bursaspor’un artık Espor dünyasında yer alacağını dile getirdi. Kuru sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısaca E-spor’dan bahsetmem gerekirse, Espor dijital oyunların eşit şartlarda ve rekabetçi ortamda oynanmasıdır. Kimimiz için yabancı bir tabir olan Espor aslında dünyada büyük bir sektör haline gelmiş ve hızla büyümektedir. Türkiye’de de son birkaç yılda hızla kendisine yer edinmiştir. Espor’un şu anda Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor dalı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Biz de uzun süredir yakından takip ettiğimiz ve yatırım yapmaya karar verdiğimiz bu alanda Bursaspor ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.“

Bursaspor e-Spor Takımı Kuruldu!

[ilgiliicerik icerik_id=”17799″]

Rockville Teknoloji firmasıyla yapılan anlaşma, Özlüce Tesisleri’nde imzalandı. Bursaspor armasının artık e-Spor arenasında da görüleceğini vurgulayan Sezgin, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin 5 büyük takımından biri olan ve bu başarıyı bulunduğu her kulvarda sürdürmeyi hedefleyen bir kulüp olarak Bursaspor’un atmış olduğu bu adım, kulübün ve ülkemizde her geçen gün büyüyerek devam eden espor için dönüm noktasıdır. Bu güzel iş birliği için Rockville Teknoloji ve yöneticilerine teşekkür eder, yeni branşımızın takımımıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını dileriz.” Basın toplantısından sonra Konuşmaların ardından Sezgin ve Kuru, “Bursaspor League of Legends” takım formasını basın mensupları ile paylaştı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu