Tiktok Takipçi Satın Al

BtcTurk, Terra (LUNA)’yı Listeledi

4,5 milyondan fazla kullanıcısı bulunan BtcTurk, profesyoneller için geliştirdiği BtcTurk | PRO’ya Terra’yı (LUNA) ekledi. Böylece BtcTurk | PRO, 49 kriptopara birimine ve 121 işlem çiftine ulaşıyor.

4,5 milyondan fazla kullanıcısı bulunan BtcTurk, profesyoneller için geliştirdiği BtcTurk | PRO’ya Terra’yı (LUNA) ekledi.

BtcTurk, kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerini de dikkate alarak işlem hacmiyle kendini kanıtlamış kripto para birimlerini platforma eklemeye devam ediyor. Bu doğrultuda BtcTurk, profesyonel kripto para yatırımcıları için geliştirdiği BtcTurk | PRO’da Terra’yı (LUNA) listeliyor. Terra (LUNA) için yatırma çekme işlemleri 28 Şubat, Pazartesi günü açılırken, al-sat 2 Mart, Çarşamba günü başladı.


Yeni eklenen kriptoparalar ile BtcTurk | PRO web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden Türk Lirası (TRY) ve Tether (USDT) işlem çiftlerinde alım satım işlemi yapılabiliyor. Terra Luna (LUNA) için minimum yatırma limiti ve minimum çekme limiti ise 0,25 LUNA olarak uygulanıyor.

Terra Luna (LUNA) hakkında:

BtcTurk, Terra (LUNA)’yı Listeledi

Terra, kullanıcıların itibari para birimlerine endeksli stabil kriptopara (stablecoin) oluşturmasını sağlayan merkeziyetsiz bir blokzinciridir. Terra blokzinciri, 2018 yılında Do Kwon ve Daniel Shim tarafından geliştirilerek 2019 yılında kullanıma açılmıştır. LUNA, ağın yerleşik kriptopara birimidir. Terra blokzincirinde akıllı sözleşme özelliği ile dolar, euro, Güney Kore Wonu gibi itibari para birimlerine endeksli stabil kriptopara birimleri oluşturulabilir. Terra ağında yer alan tüm stabil kriptopara birimleri, LUNA ile takas edilebilir.

LUNA, Terra blokzinciri üzerinde oluşturulan stabil kriptoparaların fiyat oynaklığını dengeler. Ayrıca platformun yönetişiminde söz sahibi olmayı sağlar. Ayrıca yine ağ içindeki işlem ücretleri için de LUNA kullanılır. LUNA, DPoS (Delegated Proof of Stake) mutabakat protokolü ile kilitlenerek gelirden pay alım için de kullanılabilir. İtibari paralara endekslenen stabil kriptoparaların değerinin aynı olmasının sağlanması için talebe göre arzı artırılmakta ya da azaltılmaktadır. Bu arz talep dengesinin sağlanmasında LUNA kullanılmaktadır. Merkezi olmayan finans platformu Terra’nın kriptoparası LUNA, Terra blokzincirinde üretilmiştir. Terra varlıklarını destekleyen masaüstü, mobil ve donanım cüzdanları ile LUNA bakiyeleri yönetilebilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu