Tiktok Takipçi Satın Al

BtcTurk, Milli Takımlar Ana Sponsoru Oldu!

Türkiye’nin ilk Dünya’nın dördüncü açılan kripto para borsası BtcTurk Türkiye Futbol Federasyonu ile sponsorluk anlaşması imzaladı!

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsası BtcTurk, Süper Lig ekibi Malatyaspor’dan sonra Milli Takımlar Ana Sponsoru oldu!


20 Ağustos Perşembe günü yapılan sponsorluk anlaşmasına Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri katılım sağladı. Yapılan anlaşmada iki tarafında hırs, azim konularında hem fikir olduğu gözlemleniyor. Erkek Futbol Takımına Euro 2021’de şimdiden başarılar diliyoruz!

Kripto Para Nedir?

Kriptopara, kriptografik protokoller kullanılarak son derece karmaşık kod sistemleriyle şifrelenen bir çeşit dijital para birimidir.

Geçmişi 1980’li yıllara dayanan kriptopara çalışmaları ilk olarak dönemin önde gelen kriptografi uzmanları tarafından ele alınmıştır. Bu alanda ilk araştırma ve geliştirme hamlelerini bilgisayar bilimcisi David Chaum, “ecash” ve “Digicash” projeleriyle gerçekleştirmiştir. 1990’lı yıllarda çalışılan birkaç diğer projenin ardından 2008 senesinde tarih sahnesine “merkezsiz kriptopara” kavramı, ilk olarak Bitcoin ile dahil olmuştur.

Takvimler 31 Ekim 2008’i gösterdiğinde Bitcoin ile ilgili tüm teknik detayların anlatıldığı white paper dokümanı, Satoshi Nakamoto imzasıyla yayımlanmıştır. O tarihten günümüze pek çok ünlü isim, kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmiş; hatta bu kişinin bir yapay zeka olabileceği dahi söylenmiştir. Bazıları ise böyle bir sistemin tek bir kişi tarafından tasarlanamayacağını ve Satoshi Nakamoto’nun bir yazılımcı grubu olabileceğini öne sürmüştür. Ancak günümüzde Satoshi’nin kim olduğu halen gizemini korumaktadır.

Kripto para ile ilgili daha fazla yazı, rehber, haber görmek istiyorsanız lütfen bu yazının altına yorum atın. Şahsen bu konuyla ilgili daha fazla bilgi paylaşabilirim, siz takipçilerime.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu