Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin Altı Ay Sonra 25.000$ Seviyesini Gördü

Son günlerde SEC ve Kraken borsası arasında yaşananlardan dolayı 24.000$ seviyelerinden 21.500$ – 22.000$ seviyelerine gerileyen Bitcoin, çarşamba ve perşembe günlerinde toplam %10’dan fazla yükselerek 25.000$ seviyesini gördü. Bu gelişme ile Bitcoin, 2022 Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Ethereum da 1.750$ ile eylül ayından bu yana zirve seviyesini yeniledi. Dün SEC’in Luna platformuna ve eski CEO’su Do Kwon’a dava açtığı haberleriyle gerileyen Bitcoin, bu sabah saatlerinde 23.700$ bölgesinden alıcı buluyor. Ethereum 1.660$ seviyelerinde fiyatlanırken alt coinlerin performansı görece daha olumlu ayrışıyor.

Kripto paraların toplam piyasa değeri, dün 1.126 trilyon dolar ile aynı şekilde altı ayın zirvesine ulaştı. Anlık olarak Bitcoin dominansı 44, Ethereum dominansı 19,55 olarak gerçekleşiyor. TrueFi (FI), Akropolis (AKRO) ve Filecoin (FIL) Bitay’da yeni günün en çok artan kripto paraları olurken, Bitcoin’in uzun zaman sonra psikolojik direnç seviyesi olan 25.000$’ı görmesi piyasadaki olumlu beklentileri artırırken algıyı da pozitif etkiliyor.


Haftanın son işlem günü öncesi ABD hisse senedi piyasaları haftayı dalgalı geçirmesine rağmen yatay bir seyirle kapatmaya hazırlanıyor. Makro veri açısından nispeten sakin bir hafta geçiren küresel piyasalar, haftanın son işlem gününde FED başkan yardımcılarının konuşmasını takip edecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu