Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Kripto para birimi Bitcoin, yüz milyarlarca dolarlık birleşik bir piyasa değeri ile dünyayı kasıp kavurdu. Peki Bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?


Kullanım kolaylığı, kısa vadeli kazanç potansiyeli ve işlemler yoluyla genel güvenlik, onu dijital ve bazı durumlarda yüz yüze finansal alışverişlerde bulunurken birçok kişi için popüler bir seçim haline getiriyor.

Tek başına Bitcoin, içerik yazılırken 300 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir ve piyasada kolayca en çok tanınan kripto para birimidir. Aşinalık ve yaygın kabul, güvenilirlik ve güvenliği beraberinde getirir. Ancak yine de herhangi bir yatırımcının veya Bitcoin alıcısının dikkate alması gereken bazı hususlar vardır.

Bu nedenle, Bitcoin almaya karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken 5 önemli şeyi inceleyeceğiz.

Risklerinizi Bilin

Bitcoin satın almadan önce kripto para birimi yatırımının tüm kapsamını – hem artıları hem de eksileri – anlamak çok önemlidir. Birçoğunun yıllar boyunca büyük haberler nedeniyle zaten bildiği gibi, kripto para birimi (ve özellikle Bitcoin) biraz değişken olabilir. Artan düzenleme, benimseme ve piyasa değeri bu dalgalanmaları en aza indirmiştir, ancak yine de dikkate değer bir husustur.

Nihayetinde ve yatırım açısından bakıldığında, piyasaya girmeden önce risk toleransınızı bilmek çok önemlidir. Potansiyel olarak ne kadar kazanmaya veya kaybetmeye istekli olduğunuzu bilmek, yatırım kararlarını daha iyi yönlendirmenize yardımcı olacaktır; Yatırım yapmanın iyi bir kuralı “kaybetmeyi göze alamayacağınız şeylere yatırım yapmayın” dır.

Sağlam planlama ve araştırma, büyük kayıpları önleyecektir. Bununla birlikte, Bitcoin satın almak için herhangi bir özel yatırım stratejisine girişmeden önce risk için kendi kişisel toleransınızı göz önünde bulundurun.

Değişimleri Tanıyın

Bitcoin borsaları, tüketicilerin ve yatırımcıların güvenli bir şekilde coin satın alabileceği genellikle güvenilir, düzenlenmiş ve güvenli varlıklardır. Bununla birlikte, herhangi bir platforma karar vermeden önce çeşitli Bitcoin borsalarını değerlendirmek çok önemlidir. Neden?

İlk olarak, Bitcoin sattığınızda ve satın aldığınızda, çeşitli borsaların her bir işlemle ilişkili önemli ölçüde farklı miktarlarda ücreti olabilir. Daha sonra, bazı borsalar daha hızlı para çekme ve para yatırma olanağı sunar (bu, yatırım sürecinde paha biçilmez olabilir). Ek olarak, bazı yatırımlar ek güvenlik ve / veya doğrulama katmanları gerektirebilir;

Bazıları için bu bir sıkıntı olabilirken diğerleri için bir rahatlama olabilir. Paxful gibi köklü, saygın rekabetçi borsalar Bitcoin satın almayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor . 300’den fazla ödeme yöntemi ile (hediye kartları, banka havaleleri, PayPal ve Western Union dahil) hayatın her kesiminden yatırımcılar kolayca Bitcoin satın alabilir.

Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Bir Depolama Planınız Olsu

Bazı insanlar çeşitli çevrimiçi ve gerçek dünya işlemlerinde kullanmak için Bitcoin satın alır. Bu durumlarda, uzun vadeli depolama genellikle bir sorun değildir ve doğrudan satın alındıkları borsadan ürün ve hizmet satın aldığınız kişiye doğrudan para transferi yapmak mümkün olabilir.

Bununla birlikte, uzun vadeli yatırım genellikle en iyi şekilde daha gelişmiş bir depolama çözümünün seçilmesiyle sağlanır. Basit bir ifadeyle, beş ana Bitcoin depolama türü vardır: masaüstü cüzdanlar, mobil cüzdanlar, web cüzdanları ve donanım cüzdanları.

Web cüzdanları son derece kullanışlı olsa da, bir borsa hacklenirse potansiyel olarak tehlikeye atılabilir. Masaüstü cüzdanlar oldukça kullanışlıdır ve Bitcoin para birimini yerel olarak depolayan bilgisayara yazılım yüklemeyi içerir. Mobil cüzdanlar benzerdir, ancak tabletlerde ve diğer mobil cihazlarda çalışır. En güvenli cüzdan türü, genellikle bir USB sürücü biçiminde gelen ve kullanılmadığında internete bağlı tüm cihazlarla bağlantısı kesilebilen donanım cüzdanıdır.

Kağıt cüzdanlar, dijital hırsızlık olasılığını ortadan kaldıran diğer bir yüksek güvenlikli seçenektir. Simona Vaitkune, beş Bitcoin cüzdan türü arasındaki temel farkları açıklayan harika bir makaleye sahiptir .

Bir Yatırım Yaklaşımına Karar Verin

Kısa, orta ve uzun vadede Bitcoin’i tam olarak nasıl kullanmayı planlıyorsunuz? Bitcoin’i yalnızca kısa vadeli işlem tabanlı kullanım için (yani ürün ve hizmet satın almak için) satın alıyorsanız, bu bir endişe değildir. Ancak çoğu, Bitcoin’i bir yatırım malı olarak satın alır ve kazanç elde etmek için belirli bir süre elde tutmak ister.

Amacınız hızlı bir şekilde kar elde etmekse, yatırım stratejinizin bunu hesaba katması gerekecektir. Bu, genellikle Bitcoin fiyatına günden güne daha fazla dikkat edilmesini ve / veya kısa vadeli kazançları optimize etmek için hızlı kararlar verilmesini gerektirir.

Uzun vadeli yatırım için, mikro yönetim çok daha azdır, ancak ne olursa olsun satacağınız belirli bir fiyat noktasını ve / veya para birimini tutmaya devam edeceğiniz belirli bir zaman dilimini belirlemeniz önerilir. Bu katı sınırlar, yatırımcıların Bitcoin ile yukarı veya aşağı bir eğilim olması durumunda riskli, kısa vadeli kararlar almasını önlemeye yardımcı olabilir.

Araştırma Vergisi ve Yasal Kaygılar

ABD’de ikamet edenler için, Bitcoin’e yatırım yaparken sayısız vergi meselesi olabilir. Ancak, en büyük tek vergi bedeli sermaye kazançlarıdır.

Sermaye kazancı vergisi iki kategoriye ayrılır: kısa vadeli ve uzun vadeli. Bir yıl içinde elde edilen herhangi bir Bitcoin kazancı, standart gelir vergisi dilimlerine girecektir. Uzun vadeli kazançlar (bir yıldan fazla) üç özel parantez içinde toplanır: %0, %15 ve %20. Neredeyse herkes için, uzun vadeli sermaye kazançları yoluyla yılda 40.000 $ ‘dan az kazanç, sermaye kazancı vergisine tabi olmayacaktır.

Bitcoin (veya herhangi bir kripto para birimi) satın almadan önce dikkat etmeniz gereken birçok benzersiz husus olsa da, bu 5 en evrensel olanlardan biridir. Bir oyun planına sahip olduğunuzdan, uygun değerlendirmeleri yaptığınızdan ve Bitcoin yatırım stratejinizin sağlam bir temelde olduğundan emin olun. Bu içeriğimizde bitcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler listesinden bahsettik sizlere.

Bitcoin Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu