Tiktok Takipçi Satın Al

Bitcoin 24 Saatte %2,5’luk Getiri Kaydetti

ABD hisse senedi piyasaları, Aralık ayı TÜFE rakamındaki yavaşlamanın ardından enflasyon endişelerinin azalmasıyla geçen hafta dikkate değer bir toparlanma kaydetti.

JP Morgan gibi bankaların Cuma günkü kazanç açıklamaları piyasaya resesyon ihtimalinin azaldığına dair güvence verdi. Kripto para piyasası, FTX’in çöküşünden bu yana ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı. Bugünün en çok hareket eden kripto para birimi Bitcoin, 24 saatte %2,5’luk bir getiri kaydetti ve daha geniş kripto para biriminin toparlanmasına yol açtı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, muhtemelen makro koşulların iyileştirilmesi ve kısa tasfiyeler nedeniyle geçen hafta en büyük 10 kripto para birimi arasında en iyi performansı gösteren olarak ortaya çıktı.


Bitcoin‘in piyasa değeri, FTX’in çöküşünün ardından neredeyse tüm kayıpları telafi ettiği geçen hafta 7 günlük %24,5’lik bir dönüşün ardından Tesla ve Meta’yı geride bıraktı. Bitcoin’in performansı, temel olarak iyileşen makroekonomik göstergelerden, enflasyonun zirve yapmasından ve geçen hafta bankalardan elde edilen sağlam kazançlardan kaynaklanıyor. Piyasa yakında bir “Fed Pivot” üzerine bahis oynarken, gevşek bir para politikası Bitcoin’in “dijital altın” olarak değerlendirilmesine tarihsel olarak elverişli. Son fiyat artışı, Bitcoin ağındaki aktif adreslerin artmasına da yol açarak yatırımcılarda bir canlanma olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, iyileştirilmiş bir temelin genellikle bu kadar ani bir fiyat artışına yol açmadığına dikkat etmek önemlidir. Bunun yerine, birikmiş kısa pozisyonların büyük çapta tasfiyesi tipik olarak fiyat iyileşmesini tetikler ve yakıt ekler.

İlginç bir şekilde, haftalık düzeltilmiş Bitcoin madenciliği zorlukları, artan hashrate nedeniyle %10,26 arttı. Madenciler, Bitcoin’in fiyat artışının ardından hash fiyatı dibe vurduğu için madencilik teçhizatlarını geçen hafta yeniden takmış olabilir.

Hafta sonu Metamask, kullanıcıların artık en son özellikleri olan Metamask Staking ile etkileşim kurabileceklerini duyurdu. Bu özellik, kullanıcıların doğrudan likit staking sağlayıcıları, Lido ve Rocket Pool ile etkileşime girmesine izin vererek staking’i basit ve şeffaf hale getirmeyi amaçlamaktadır. Metamask’ın arkasındaki şirket ConsenSys, Metamask Staking ile müşterilerin stETH ve rETH’lerini tekrar ETH’ye çevirebileceklerini açıkladı. Ethereum Shanghai yükseltmesi yaklaşırken bu muhtemelen Metamask Portföyüne zamanında eklenecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu