Bill Gates, Microsoft’tan İstifa Etti

Microsoft‘un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Bill Gates, hayırsever çabalara odaklanmak için Microsoft’da ki görevinden ayrılıyor.

Microsoft, dün Bill Gates‘in şirketin yönetim kurulundan ayrıldığını açıkladı. Bill Gates, bir açıklamaya göre, “küresel sağlık, kalkınma, eğitim ve iklim değişikliği ile mücadelede artan katılımı dahil hayırsever önceliklerine daha fazla zaman ayırmak” için ayrıldı. CEO, Satya Nadella ve diğer Microsoft liderlerine teknoloji danışmanı olarak kalacaktır.

1975 yılında Paul Allen ve Bill Gates tarafından kurulan teknoloji şirketi Microsoft, günümüze kadar yaptığı inovasyon içerikli atılımlarla sürekli olarak karşımıza çıktı. Hâlihazırda dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Windows’un sahibi olan Microsoft, bugün üzücü bir açıklamayı beraberinde getirdi.

Dünyanın en zengin ikinci insanı Bill Gates kurucusu olduğu Microsoft’un yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Gates 2000 yılında şirketin CEO’luğu görevini de bırakmıştı.

Gates, çabalarını Bill ve Melinda Gates Vakfı’na odaklamak için 2008 yılında Microsoft’taki günlük görevinden uzaklaştı. Şubat 2014’e kadar Microsoft’ta yönetim kurulu başkanıydı. Nadella yaptığı açıklamada, “Yıllar boyunca Bill’le çalışmak ve ondan öğrenmek büyük bir onur ve ayrıcalıktı. Bill’in dostluğuna minnettarım ve gezegendeki her insanı ve her organizasyonu daha fazlasını başarmak için güçlendirme misyonumuzu gerçekleştirmek için onunla birlikte çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.” açıklamalarında bulundu.

[penci_related_posts dis_pview=”no” dis_pdate=”no” title=”İlginizi çekebilir” background=”” border=”” thumbright=”no” number=”4″ style=”grid” align=”none” withids=”” displayby=”recent_posts” orderby=”rand”]

Bill Gates, Microsoft'tan İstifa Etti

Bill Gates, şirket görevinden istifa etti

Yayınladığı blog yazısında Gates şunları söyledi: “Hiçbir şekilde yönetim kurulundan ayrılmak şirketten uzaklaşmak anlamına gelmez. Microsoft hayatımın, çalışmalarının her zaman önemli bir parçası olacak ve Satya ve teknik liderlik ile ilgilenmeye devam edeceğim vizyonu şekillendirmek ve şirketin iddialı hedeflerine ulaştırmak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Son olarak yıllarca dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates servetinin yarısını ‘Giving Pledge’ isimli hayır organizasyonuna bağışlamıştı.

Gates eşiyle birlikte kurduğu Bill&Melinda Gates Vakfı’nda dünyanın sağlık ve eğitim gibi sorunlarına çözümler arıyor. Vakıf en son koronavirüsü araştırmalarına destekte bulunmuştu.

Bill Gates, Microsoft'tan İstifa Etti

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu